Rachunkowość i podatki w organizacjach pozarządowych

Rachunkowość i podatki w organizacjach pozarządowych - Bożena Nadolna | Wmfra.org PDF, TXT, FB2. ePUB. MOBI. Książka została napisana w 2021 roku. Poszukaj książki wmfra.org.

INFORMACJA

AUTOR
Bożena Nadolna
WYMIAR
9,60 MB
NAZWA PLIKU
Rachunkowość i podatki w organizacjach pozarządowych.pdf
ISBN
4794152392450

OPIS

Publikacja omawia problematykę zakładania i funkcjonowania organizacji pozarządowych (fundacji, stowarzyszeń), w tym organizacji o statusie pożytku publicznego, a także prowadzenia rachunkowości oraz zasad rozliczania ich obciążeń podatkowych.W opracowaniu przedstawiono na konkretnych przykładach dokumentowanie zdarzeń występujących w organizacjach pozarządowych w zakresie: • majątku trwałego i obrotowego oraz funduszy własnych i obcych,• przychodów z tytułu darowizn,• dotacji i subwencji,• zbiórek publicznych,• składek członkowskich, • kosztów organizacji pozarządowej. W książce omówiono również wzorcowe polityki rachunkowości oraz zasady budowy zakładowego planu kont dla organizacji pozarządowych prowadzących działalność gospodarczą i nieprowadzących działalności gospodarczej. Zaprezentowano zasady sporządzania finansowych i merytorycznych sprawozdań z działalności organizacji pozarządowych oraz sprawozdania z wykonania zadania publicznego, z wyodrębnieniem szczególnych rozwiązań w tym zakresie dla organizacji pożytku publicznego. Książka zawiera też procedury przekazywania tych sprawozdań do Narodowego Instytutu Wolności, Krajowego Rejestru Sądowego, Szefa Krajowej Administracji Skarbowej czy innych organów nadzorujących ich działalność.Adresaci: Publikacja przeznaczona jest dla doradców podatkowych, księgowych, menedżerów oraz pracowników administracji. Zainteresuje również pracowników naukowych i studentów studiów ekonomicznych i prawniczych.

ebook Koszt dostawy już od 0.00. Księgarnia tanie książki, tanie podręczniki, gry i zabawki dla dzieci.

Jest to od 2017 r. podstawowe sprawozdanie finansowe obowiązujące organizacje pozarządowe. Strona 7 - Zakładowy plan kont organizacji pozarządowej może być bardzo ograniczony, jeżeli organizacja nie zatrudnia pracowników na umowę o pracę i nie posiada środków trwałych.

POWIĄZANE KSIĄŻKI