Kopciuszek i szklany sufit

Kopciuszek i szklany sufit - Laura Lane | Wmfra.org PDF, TXT, FB2. ePUB. MOBI. Książka została napisana w 2021 roku. Poszukaj książki wmfra.org.

INFORMACJA

AUTOR
Laura Lane
WYMIAR
9,50 MB
NAZWA PLIKU
Kopciuszek i szklany sufit.pdf
ISBN
6148468192275

OPIS

„Dawno, dawno temu żyła silna i zaradna młoda kobieta, na którą wołano Kopciuszek. Mieszkała ze złośliwą, roszczeniową i – powiedzmy to sobie głośno – przemocową macochą i dwiema rozwydrzonymi przyrodnimi siostrami…”Nie wiecie? Tak było!Znane baśnie właśnie zyskały wymiar feministyczny.Już dość – mamy dość uległych księżniczek! Pora na kobiety, które potrafią był prawdziwymi głównymi bohaterkami swoich własnych opowieści! Pora na to, by księżniczki wyszły z krainy baśni i zmierzyły się z życiem w realu!Mulan odnosi sukcesy w wojsku, ale gdy dowiaduje się, że zarabia mniej niż inni kapitanowie, wypowiada własną wojnę… Wendy uczy się, by nigdy nie ufać mężczyźnie, który co noc puka w jej okno... A książę od Śpiącej Królewny dowiaduje się, czym jest świadoma zgoda.W tej złośliwości tkwi mądrość, która zmienia nasze czasy! Dowcipne parodie klasycznych baśni przynoszą nowoczesne znaczenie słów „Długo i szczęśliwie” – takie, w którym obie strony są sobie równe.Bo wiecie co? Całowanie nieprzytomnej kobiety nigdy nie powinno mieć miejsca. I wiecie co jeszcze? Wyjściem z ubóstwa nie jest poślubienie bogatego księcia. ANI noszenie delikatnego obuwia. A w ogóle to dlaczego od kobiety mieszkającej z siedmioma facetami oczekuje się gotowania, sprzątania i prania?Baśnie z naszego dzieciństwa wymagają remake’u! Laura Lane i Ellen Haun go zrobiły. Dowcipna, ostra jak brzytwa interpretacja najsłynniejszych historii pokazuje Disneyowi, gdzie jego miejsce.Choć książka kierowana jest do dorosłej publiczności, która zna oryginalne wersje, sprawdzi się także jako książka dla młodszych czytelników w stylu „Opowieści na dobranoc dla młodych buntowniczek” czy „Damy, dziewczyny, dziewuchy” Anny Dziewit-Meller. W klimacie najlepszych żartów ze „Shreka”!Dlaczego tak długo pozwalałyśmy facetom pisać historie o kobietach? Zamknęli nas w wieżach, kazali sprzątać domy i pachnieć na leżankach. Ellen i Laura wreszcie to naprawiły!Lauren Adams, „Unbreakable Kimmy Schmidt”Mądrość tego komentarza do historii bajek jest naprawdę niezwykła. Kopciuszek i szklany sufit to zbiór historii, które są równie zabawne, co ważne.„The Hollywood Reporter”To książka dla każdej dziewczynki, która miała obsesję na punkcie księżniczek. Dorośnij! Zobacz, jak były straszne i zacofane!Sarah Merrill, prowadząca podcast „Big Kid Problems”WRESZCIE – zabawna, świeża i nowoczesna interpretacja naszych ulubionych baśni, w których główną rolę grają realistyczne postacie kobiecie. I na szczęście nie napisali ich dwaj starzy biali kolesie. Bo bracia Grimm z pewnością byli dwoma starymi białymi kolesiami.Laura Wilcox, autorka „I Am Bride”Dowcipny i bardzo potrzebny reset baśniowych opowieści. Sprawia, że myślisz o tym, co pokazujesz swoim dzieciom!Joe FirestoneTa książka przypomina kobietom, by były bohaterkami własnych historii i nie czekały na uratowanie.Jenny Mollen, autorka bestsellera „I Like You Just The Way I Am”

W ich historiach kobiety nie potrzebują księcia na białym koniu, same biorą sprawy w swoje ręce, stawiają czoło przeciwnościom losu i jak Kopciuszek rozbijają powstrzymujący je szklany sufit. Kopciuszek i szklany sufit to zbiór historii, które są równie zabawne, co ważne. „The Hollywood Reporter" To książka dla każdej dziewczynki, która miała obsesję na punkcie księżniczek. Ebook + audiobook Kopciuszek i szklany sufit, Laura Lane, Ellen Haun.

Mieszkała ze złośliwą, roszczeniową i powiedzmy to sobie głośno przemocową macochą i dwiema rozwydrzonymi przyrodnimi siostrami Nie wiecie Tak było! Kopciuszek i szklany sufit. Autor: Laura Lane, Ellen Haun.

POWIĄZANE KSIĄŻKI