Antykruchość. Jak żyć w świecie, którego nie rozumiemy

Antykruchość. Jak żyć w świecie, którego nie rozumiemy - Nassim Nicholas Taleb | Wmfra.org Z przyjemnością przedstawiamy książkę One Day Creatures. Grecy i tajemnica istnienia, autorstwa Mauro Bonazziego. Pobierz książkę One Day Creatures. Grecy i tajemnica istnienia w formacie PDF, TXT, FB2 lub jakimkolwiek innym możliwym formacie wmfra.org.

INFORMACJA

AUTOR
Nassim Nicholas Taleb
WYMIAR
5,94 MB
NAZWA PLIKU
Antykruchość. Jak żyć w świecie, którego nie rozumiemy.pdf
ISBN
9499505275794

OPIS

Antykruchość pokazuje, jak żyć w świecie Czarnych Łabędzi...Długookresowe strategie obecnie już nie działają – taką tezę stawia Nassim Nicholas Taleb. W dzisiejszym świecie przeważa to, co nieznane, przypadkowe i zmienne, co autor błyskotliwie opisał w swoim światowym bestsellerze Czarny Łabędź. Jak więc przetrwać w tej niepewności, oswoić nieobliczalność zjawisk i chaos, a nawet na tym wygrać?Odpowiadając na te pytania w swojej erudycyjnej i dowcipnej książce Taleb dotyka najważniejszych dylematów gospodarki, biznesu, życia społecznego w XXI wieku. Po potężnym krachu finansowym w 2008 roku, w trakcie największego w historii kryzysu długu w Europie, Taleb uspokaja: „Niektórym rzeczom służą wstrząsy; rozwijają się i rozkwitają pod wpływem zmienności, przypadkowości, nieładu i stresu; przygody, ryzyko i niepewność to ich żywioł”. Te rzeczy nazywa antykruchymi. Potem błyskotliwie i z pasją wykorzystuje pojęcie antykruchości do wyjaśnienia, jak dziś postrzegać rzeczywistość, istnieć w świecie, podchodzić do podejmowania decyzji.Antykruchość to lektura prowokacyjna, intrygująca i inspirująca. Świetna książka dla tych, którzy są gotowi spojrzeć z zupełnie nowej perspektywy na swoje decyzje, inwestycje, przedsięwzięcia biznesowe, życie prywatne. To także wielka, znakomicie napisana pochwała przedsiębiorczości.

kindle, pocketbook, onyx, kobo, inkbook). Tytuł: Antykruchość Podtytuł: Jak żyć w świecie, którego nie rozumiemy Autor: Taleb Nassim Nicholas Wydawnictwo: Zysk i S-ka ISBN: 9788382020151 Tytuł oryginału: Antifragile. Things that gain from disorder Tłumacz: Siara Olga Języki: polski Rok wydania: 2020 Ilość stron: 700 Format: 14.5 x 21.5 cm Oprawa: miękka Antykruchość.

Autorem książki jest Nassim Nicholas Taleb. Należy do gatunków: literatura popularno - naukowa, nauki społeczne, ekonomia i biznes, polityka.

POWIĄZANE KSIĄŻKI