Motyl nocy

Motyl nocy - Katja Kettu | Wmfra.org PDF, TXT, FB2. ePUB. MOBI. Książka została napisana w 2021 roku. Poszukaj książki wmfra.org.

INFORMACJA

AUTOR
Katja Kettu
WYMIAR
5,21 MB
NAZWA PLIKU
Motyl nocy.pdf
ISBN
8192951841960

OPIS

Jest rok 1937. Piętnastoletnia Finka Irga Malinen romansuje z radzieckim agitatorem, a kiedy po jego wyjeździe okazuje się, że jest w ciąży, postanawia ruszyć za nim przez zieloną granicę do Związku Radzieckiego.Zamiast w ramiona ukochanego, trafia jednak do gułagu w Workucie. Tam zaprzyjaźnia się z inną więźniarką. Po uwolnieniu jedna z nich przybywa do wsi w Republice Maryjskiej, gdzie dzieją się dziwne rzeczy, których przyczyny tkwią w obozowej przeszłości. Czy kobiety są w stanie zamknąć obozowy rozdział w swoim życiu i zbudować przyszłość?“Gdy czytelnik otwiera tę książkę, wkracza w brudny, lecz pociągający świat - świat, któremu nie sposób się oprzeć. Ketja Kettu opisała prawdziwe, autentyczne szaleństwo, sugestywne i obrazowo przedstawione.Nocny motyl to powieść wyjątkowa i przekonująca.” – Sveriges Radio P1

Zamiast w ramiona ukochanego, trafia jednak do gułagu w Workucie. Ćmy, motyle nocne (Heterocera) Latające owady nocne, dla niektórych fascynujące, dla innych okropne. Kiedy do mieszkania wleci ćma, trudno ją złapać czy wygonić.

Zalizane do motyli dziennych kraśnikowate swoim ... Motyl nocy. Jest rok 1937.

POWIĄZANE KSIĄŻKI