Zielona mila

Zielona mila - Stephen King | Wmfra.org Przeczytaj książkę One Day Creatures. Grecy i tajemnica istnienia w Twojej przeglądarce. Pobierz książkę One Day Creatures. Grecy i tajemnica istnienia w formacie PDF, TXT, FB2 na Twoim smartfonie. I wiele więcej wmfra.org.

INFORMACJA

AUTOR
Stephen King
WYMIAR
4,3 MB
NAZWA PLIKU
Zielona mila.pdf
ISBN
7584795935133

OPIS

Akcja powieści, zbliżonej klimatem do głośnej noweli tego samego autora, Skazani na Shawshank, toczy się w Ameryce lat 30. Jej bohaterowie to więźniowie oczekujący na wykonanie kary śmierci i pilnujący ich strażnicy.Wśród przebywających w więzieniu Cold Mountain skazańców znajduje się nieobliczalny, niezwykle agresywny młodociany zabójca William Wharton; jest Eduard Delacroix, niepozorny Francuz z Luizjany, który zgwałcił, zabił młodą dziewczynę i dla zatarcia śladów spalił kolejnych sześć osób.Jest wreszcie skazany za brutalny mord na dwóch małych dziewczynkach John Coffey, zagadkowy olbrzym o wiecznie załzawionych oczach, obdarzony niezwykłą mocą.Co łączy tych ludzi? Tę zagadkę usiłuje rozwiązać główny klawisz, Paul Edgecombe, wierzący w niewinność Coffeya.Zieloną Milę zekranizował w 1999 roku Frank Darabont; główną rolę zagrał Tom Hanks.

Główna akcja powieści odgrywa się w roku 1932 w ... Zielona mila - opis fabuły. Jeden z rezydentów mieszczącego się w Luizjanie domu spokojnej starości, Paul Edgecomb (Tom Hanks), po obejrzeniu w telewizji muzycznego filmu Panowie w cylindrach zalewa się łzami. Zielona Mila (81 Opinie) Ta restauracja oferuje kartę lojalnościową do zbierania pieczątek.

To także opiera się na historii króla więziennego, ale ta jest zupełnie inna. Strona fundacji Stowarzyszenie Oaza Spokoju Zielona Mila - RatujemyZwierzaki.pl. Podstawowymi celami Stowarzyszenia są:Działania na rzecz ochrony zwierząt i ich humanitarnego traktow.

POWIĄZANE KSIĄŻKI