Mohacz 1526

Mohacz 1526 - Stanisław Kazimierz Rek | Wmfra.org Z przyjemnością przedstawiamy książkę One Day Creatures. Grecy i tajemnica istnienia, autorstwa Mauro Bonazziego. Pobierz książkę One Day Creatures. Grecy i tajemnica istnienia w formacie PDF, TXT, FB2 lub jakimkolwiek innym możliwym formacie wmfra.org.

INFORMACJA

AUTOR
Stanisław Kazimierz Rek
WYMIAR
6,25 MB
NAZWA PLIKU
Mohacz 1526.pdf
ISBN
9876373347765

OPIS

"Mohacz 1526" to opowieść nie tylko o przebiegu najważniejszej bitwy w dziejach średniowiecznych Węgier, stoczonej przez ich niewielką armię z przeważającymi siłami tureckiego najeźdźcy pod wodzą Sulejmana Wspaniałego, lecz również o roli Węgier jako przedmurza Europy przed agresją islamu. W książce przedstawiono przyczyny i następstwa bitwy oraz jej kontekst międzynarodowy, gdy Węgry stanęły do obrony przed Turcją całkowicie osamotnione. Opisano też okoliczności śmierci Ludwika II, organizację wojskową i finansową Węgier i Turcji oraz zaprezentowano pełną listę zabitych pod Mohaczem Polaków oraz dostojników węgierskich i innych nacji.

Każdej wiosny odbywa się tutaj słynne pożegnanie karnawału pod nazwą busójárás. Mohacz 1526 to opowieść nie tylko o przebiegu najważniejszej bitwy w dziejach średniowiecznych Węgier, stoczonej przez ich niewielką armię z przeważającymi siłami tureckiego najeźdźcy pod wodzą Sulejmana Wspaniałego, lecz również o roli Węgier jako przedmurza Europy przed agresją islamu. W książce przedstawiono przyczyny i następstwa bitwy oraz jej kontekst międzynarodowy ... "Mohacz 1526" to opowieść nie tylko o przebiegu najważniejszej bitwy w dziejach średniowiecznych Węgier, stoczonej przez ich niewielką armię z przeważającymi siłami tureckiego najeźdźcy pod wodzą Sulejmana Wspaniałego, lecz również o roli Węgier jako przedmurza Europy przed agresją islamu. Opis: Mohacz 1526 - Rek Stanisław "Mohacz 1526" to opowieść nie tylko o przebiegu najważniejszej bitwy w dziejach średniowiecznych Węgier, stoczonej przez ich niewielką armię z przeważającymi siłami tureckiego najeźdźcy pod wodzą Sulejmana Wspaniałego, lecz również o roli Węgier jako przedmurza Europy przed agresją islamu. Mohacz 1526 (EPUB) - Ceny już od 21,48 zł Porównaj ceny i zobacz opinie w 4 sklepach.

mojego skromnego zdania, pozycja ta, obok „Donu 1917 - 1918" i „Galii belgijskiej 57 - 51 p.n.e." jest póki co, a mamy prawie ... EBook Mohacz 1526 - mobi, epub / PRACA ZBIOROWA , 24,28 zł, Mohacz 1526 to opowieść nie tylko o przebiegu najważniejszej bitwy w dziejach średniowiecznych Węgier, stoczonej przez ich niewielką armię Książka w kategorii Literatura. 300 stron.

POWIĄZANE KSIĄŻKI