Zamachowcy i zdrajcy

Zamachowcy i zdrajcy - Richard Pipes | Wmfra.org Z przyjemnością przedstawiamy książkę One Day Creatures. Grecy i tajemnica istnienia, autorstwa Mauro Bonazziego. Pobierz książkę One Day Creatures. Grecy i tajemnica istnienia w formacie PDF, TXT, FB2 lub jakimkolwiek innym możliwym formacie wmfra.org.

INFORMACJA

AUTOR
Richard Pipes
WYMIAR
9,67 MB
NAZWA PLIKU
Zamachowcy i zdrajcy.pdf
ISBN
1338033350249

OPIS

Dwie fascynujące, znakomicie udokumentowane opowieści o początkach terroru w Rosji, ukazanego przez pryzmat losów dwojga ludzi z rewolucyjnego podziemia: Wiery Zasulicz i Siergieja Diegajewa. Ona dokonała zamachu na gubernatora Petersburga, po uniewinnieniu przez ławę przysięgłych stała się bohaterką pierwszych stron gazet w całej Europie. On, członek Woli Ludu, pierwszej organizacji terrorystycznej, został policyjnym konfidentem, a po zabójstwie szefa petersburskiej Ochrany uciekł do Stanów Zjednoczonych, gdzie przedzierzgnął się w szanowanego wykładowcę akademickiego. Tłem obu opowieści, pełnych przenikliwych spostrzeżeń o motywach ludzkich zachowań, jest obraz carskiej Rosji schyłku XIX wieku z jej wszystkimi sprzecznościami, napięciami, lękami i nadziejami.Pipes jest najznakomitszym badaczem dziejów Rosji przełomu XIX i XX wieku... [Jego] „Sprawa Diegajewa” prowadzi czytelnika przez mroczne i przerażające zaułki rewolucyjnego podziemia. Książka może uchodzić za historyczny odpowiednik „W oczach Zachodu” Conrada.Nikolai Tolstoi„Literary Review”

Tak się wciągnęłam, że nie zauważyłam, jak nauczycielka od PP przywołuje mnie do rzeczywistości.. ;) Dodatkowym plusem jest to, że Pipes napisał o rewolucjonistach mało znanych "normalnemu" człowiekowi- Wierze Zasulicz i Siergieju Diegajewie. Zamachowcy i zdrajcy.

Doskonała pozycja opowiadająca o początkach terroru w Rosji. Informacje o Zamachowcy i zdrajcy. Richard Pipes (NOWA) - 9241901410 w archiwum Allegro.

POWIĄZANE KSIĄŻKI