Rozszerzenie Unii 2004. Komisarz Verheugen o kulisach historycznej decyzji

Rozszerzenie Unii 2004. Komisarz Verheugen o kulisach historycznej decyzji - Marek Orzechowski | Wmfra.org PDF, TXT, FB2. ePUB. MOBI. Książka została napisana w 2021 roku. Poszukaj książki wmfra.org.

INFORMACJA

AUTOR
Marek Orzechowski
WYMIAR
11,5 MB
NAZWA PLIKU
Rozszerzenie Unii 2004. Komisarz Verheugen o kulisach historycznej decyzji.pdf
ISBN
3423744670113

OPIS

Powiększenie Unii Europejskiej o dziesięciu nowych członków w 2004 roku było jedynym w historii Europy tak wielkim wyzwaniem. Jego sukces nie był jednak na żadnym z etapów przesądzony. Jak narodził się ten Projekt? Czy gwarantował przyjęcie Polski i kto o jej członkostwo naprawdę zabiegał? Co było największą przeszkodą na drodze Polski do Unii i kto dokonał największego wysiłku? Czy Rosja mogła powstrzymać zjednoczenie Europy i jaką rolę odegrały Niemcy? Jaką Francja? Jaką inne kraje?Dziś, z perspektywy dziesięciolecia tego historycznego wydarzenia, Günter Verheugen i Marek Orzechowski raz jeszcze analizują ówczesne szanse i zagrożenia. I starają się odpowiedzieć na pytanie, w jakim stopniu te szanse zostały wykorzystane, a zagrożenia przezwyciężone.

Autorzy: Günter Verheugen. Marek Orzechowski.

Nieznane kulisy rozszerzenia. Projekt rozszerzenie Jak Polska wchodziła do Unii Nieznane kulisy rozszerzenia | Orzechowski Marek, Verheugen Günter | Bellona. Książki i inne produkty w niskich cenach w księgarni internetowej czytam.pl. Sprawdź wszystkie książki Gunter Verheugen.

POWIĄZANE KSIĄŻKI