Bohaterowie

Bohaterowie - Joe Abercrombie | Wmfra.org Z przyjemnością przedstawiamy książkę One Day Creatures. Grecy i tajemnica istnienia, autorstwa Mauro Bonazziego. Pobierz książkę One Day Creatures. Grecy i tajemnica istnienia w formacie PDF, TXT, FB2 lub jakimkolwiek innym możliwym formacie wmfra.org.

INFORMACJA

AUTOR
Joe Abercrombie
WYMIAR
11,43 MB
NAZWA PLIKU
Bohaterowie.pdf
ISBN
7830089636412

OPIS

Powiadają, że Czarny Dow zabił więcej ludzi niż zima, i wspiął się na tron Północy po górze usypanej z czaszek.Król Unii, wyjątkowo zawistny sąsiad, nie ma zamiaru przyglądać się z uśmiechem, jak Dow pnie się jeszcze wyżej. Wydał rozkazy i wojsko już brnie przez północne błota. Tysiące ludzi gromadzą się przy zapomnianych kamiennych kręgach, na bezwartościowych wzgórzach i w mało ważnych dolinach, a przy sobie mają mnóstwo ostrej stali...Trzy dni krwawej bitwy zdecydują o losie Północy. Jednak gdy po obu stronach szerzą się intrygi, szaleństwo, kłótnie i małostkowa zawiść, trudno liczyć na to, że zwyciężą najszlachetniejsze serca, czy nawet najsilniejsze ręce...

Gombrowicz zbudował postaci powieści tak, że są oni nosicielami pewnych cech, aktualnie analizowanych form, mają określone „gęby".Nie dysponują pełnowymiarową osobowością. Bohaterowie. Barbara Mostowiak Teresa Lipowska Maria Rogowska Małgorzata Pieńkowska Paweł Zduński Rafał Mroczek Marcin Chodakowski Mikołaj Roznerski Joanna Chodakowska Barbara Kurdej-Szatan Kinga Zduńska Katarzyna Cichopek Ula Mostowiak Iga Krefft Lucjan Mostowiak ... Główny bohater i narrator opowiadania zostaje zaproszony na wesele przez brata panny młodej.

Chór wieśniaków i wieśniaczek - mieszkańcy wsi, w której odbywa się obrzęd. .

POWIĄZANE KSIĄŻKI