Impresjonizm Polski

Impresjonizm Polski - Barbara Kokoska | Wmfra.org Przeczytaj książkę One Day Creatures. Grecy i tajemnica istnienia w Twojej przeglądarce. Pobierz książkę One Day Creatures. Grecy i tajemnica istnienia w formacie PDF, TXT, FB2 na Twoim smartfonie. I wiele więcej wmfra.org.

INFORMACJA

AUTOR
Barbara Kokoska
WYMIAR
11,8 MB
NAZWA PLIKU
Impresjonizm Polski.pdf
ISBN
1996965262843

OPIS

"Impresjonizm polski" to niezwykle interesujący album przedstawiający najwybitniejsze dzieła powstałe w ramach tego urzekającego nurtu w malarstwie polskim. Warto podkreślić, że jest on jedynym syntetycznym opracowaniem tego tematu na rynku wydawniczym. Oprócz doskonałego tekstu przybliżającego to słabo znane w powszechnym odbiorze zjawisko, Czytelnik znajdzie tu 130 barwnych reprodukcji, spośród których wiele publikowanych jest po raz pierwszy. Album ukazuje niezwykłe połączenie bogactwa i nowatorstwa malarskiego widzenia z bagażem polskiej melancholii, smutku i rozterki, tworzące fenomen polskiego impresjonizmu.

lp jako „-zmie" wymawia się alternatywnie jako „-zmie" albo „-źmie".· ↑ z Wikipedii IMPRESJONIZM - próba uchwycenia ulotnej chwili, zatrzymania danego momentu i pokazania jego piękna. Malarze i pisarze starają się uchwycić wrażenie za pomocą gry świateł lub poprzez subiektywną narrację.

Obecny głównie w sztuce europejskiej, później widoczny także w malarstwie amerykańskim. Za datę startową impresjonizmu przyjęło się uważać rok 1874, w którym odbyła się I wystawa nowatorskich prac. "Impresjonizm Polski" to niezwykle interesujący album przedstawiający najwybitniejsze dzieła powstałe w ramach tego urzekającego nurtu w malarstwie polskim.

POWIĄZANE KSIĄŻKI