Rondo de Gaulle'a

Rondo de Gaulle'a - Olga Stanisławska | Wmfra.org PDF, TXT, FB2. ePUB. MOBI. Książka została napisana w 2021 roku. Poszukaj książki wmfra.org.

INFORMACJA

AUTOR
Olga Stanisławska
WYMIAR
12,42 MB
NAZWA PLIKU
Rondo de Gaulle'a.pdf
ISBN
2603602079600

OPIS

To miejsce, gdzie spędziliśmy noc z oddziałem armii Czadu – płaski kawał pustyni pomiędzy wielkimi wydmami – na mapie nazywa się rondo de Gaulle’a. Nikt z nas nie rozpoznałby nazajutrz tego miejsca, bo nic, w naszych oczach, nie wyróżnia go z pejzażu, który ciągnie się wokół. Tutaj jednak krzyżują się szlaki.Rondo de Gaulle’a to owoc roku spędzonego w drodze przez Afrykę od Casablanki do Kinszasy. Zapis tego nieustającego spotkania z drugim człowiekiem, w jakie przemienia się samotna podróż przez kontynent, o którym Graham Greene mówił, że ma kształt ludzkiego serca.

W wyniku koziołkowania auto uderzyło o barierki znajdujące się przy pomniku de Gaulle'a. Rondo de Gaulle'a. Rondo w centrum Warszawy, na skrzyżowaniu Alej Jerozolimskich i Nowego Światu.

Powyższy opis pochodzi od wydawcy. Tytułowe Rondo de Gaulle'a nie znajduje się we Francji. I nie jest rondem - to "płaski kawałek pustyni pomiędzy wielkimi wydmami", niczym nie wyróżniający się od dookolnego saharyjskiego pejzażu. Hotele w pobliżu Palma na Rondzie De Gaulle'a: (0.10 km) Hotel Indigo Warsaw - Nowy Swiat (0.15 km) New World St.

POWIĄZANE KSIĄŻKI