Wszystkich nas nie spalicie

Wszystkich nas nie spalicie - Piotr Ciszewski | Wmfra.org Z przyjemnością przedstawiamy książkę One Day Creatures. Grecy i tajemnica istnienia, autorstwa Mauro Bonazziego. Pobierz książkę One Day Creatures. Grecy i tajemnica istnienia w formacie PDF, TXT, FB2 lub jakimkolwiek innym możliwym formacie wmfra.org.

INFORMACJA

AUTOR
Piotr Ciszewski
WYMIAR
4,52 MB
NAZWA PLIKU
Wszystkich nas nie spalicie.pdf
ISBN
9386856029659

OPIS

Gdy w Lesie Kabackim pod Warszawą znaleziono spalone zwłoki kobiety policja nie podejrzewała, że ta śmierć łączy się z szerszą tragedią wielu warszawskich rodzin. W kolejnych latach ofiara –Jolanta Brzeska stała się symbolem ruchu lokatorskiego.Kiedy warszawscy urzędnicy oddawali w prywatne ręce kolejne kamienice, mało kto mówił o korupcjogennym oraz patologicznym obliczu reprywatyzacji w stolicy. Dopiero niedawne medialne doniesienia spopularyzowały to, co lokatorzy reprywatyzowanych warszawskich kamienic starali się przekazać od 2006 roku. W mieście miała i nadal ma miejsce grabież publicznego mienia o ogromnej wartości, a tysiące ludzi straciło dach nad głową. „Wszystkich nas nie spalicie” przedstawia kulisy warszawskiej (i nie tylko) reprywatyzacji, postawy urzędników, polityków i wymiaru sprawiedliwości, a także sylwetki niektórych osób bezpośrednio zarabiających na odzyskiwaniu kamienic.

W kolejnych latach ofiara - Jolanta Brzeska stała się symbolem ruchu lokatorskiego. Literatura popularnonaukowa Wszystkich nas nie spalicie - sprawdź opinie i opis produktu. Zobacz inne Literatura popularnonaukowa, najtańsze i najlepsze oferty. „Wszystkich nas nie spalicie" nie jest pozycją pozbawioną wad.

dniem protestów w całym kraju przeciwko zaostrzeniu prawa antyaborcyjnego. Był to jednocześnie Halloween - dlatego organizatorzy ulicznego przemarszu z Wrzeszcza pod pomnik Sobieskiego w Śródmieściu zachęcali do przyjścia w stosownych strojach.

POWIĄZANE KSIĄŻKI