Człowiek o fasetkowych oczach

Człowiek o fasetkowych oczach PDF, TXT, FB2. ePUB. MOBI. Książka została napisana w 2021 roku. Poszukaj książki wmfra.org.

INFORMACJA

AUTOR
WYMIAR
8,50 MB
NAZWA PLIKU
Człowiek o fasetkowych oczach.pdf
ISBN
8733272837649

OPIS

Na wyspie Wayo Wayo co drugi syn musi odejść w dniu, w którym kończy piętnaście lat jako ofiara dla morskiego Boga. Atre jest jednym z takich chłopców, ale jako najsilniejszy pływak i najlepszy żeglarz jest zdecydowany przeciwstawić się przeznaczeniu i stać się pierwszym, który przeżyje.Alice, która straciła męża i syna we wspinaczce, w tajemnicy przed innymi przygotowuje się do popełnienia samobójstwa w swoim domu nad morzem. Ale jej plan zostaje przerwany, gdy potężny wir śmieci spada na brzeg Tajwanu, przynosząc ze sobą Atrego.W następstwie katastrofy Atre i Alice podążają śladami zmarłego męża w góry, mając nadzieję na rozwiązanie zagadki zniknięcia jej syna. W czasie podróży wspomnienia zostaną zakwestionowane, powstanie niezwykła więź i odsłonięta mroczna tajemnica, która zmusi Alice do przewartościowania wszystkiego, w co dotąd wierzyła.

Ustami Sary autor mówi o tym, że gdybyśmy chcieli w pełni zaspokoić nasze potrzeby, musielibyśmy dysponować trzema planetami takimi jak Ziemia. Człowiek o fasetkowych oczach book. Read 199 reviews from the world's largest community for readers.

Atre jest jednym z takich chłopców, ale jako najsilniejszy pływak i najlepszy żeglarz jest zdecydowany przeciwstawić się przeznaczeniu i stać się pierwszym, który przeżyje. Człowiek o fasetkowych oczach to jego ekologiczne opus magnum powieść-apel, w którym ukazuje skutki zanieczyszczenia oceanów plastikiem. Czytelnik z przerażeniem zaczyta się w opowieści, w której po morzu dryfuje wyspa śmieci, przyciągająca ryby, ptaki, inne morskie stworzenia, by tam zadusić je na śmierć.

POWIĄZANE KSIĄŻKI