Triumf chirurgów

Triumf chirurgów - Jurgen Thorwald | Wmfra.org Przeczytaj książkę One Day Creatures. Grecy i tajemnica istnienia w Twojej przeglądarce. Pobierz książkę One Day Creatures. Grecy i tajemnica istnienia w formacie PDF, TXT, FB2 na Twoim smartfonie. I wiele więcej wmfra.org.

INFORMACJA

AUTOR
Jurgen Thorwald
WYMIAR
9,41 MB
NAZWA PLIKU
Triumf chirurgów.pdf
ISBN
1932840645520

OPIS

Kontynuacja znakomitego Stulecia chirurgów, czyli kolejna odsłona heroicznej opowieści o początkach i dziejach chirurgii.Jürgen Thorwald, posługując się zapiskami swego dziadka Henry'ego Stevena Hartmanna, z wykształcenia lekarza, a z zamiłowania podróżnika i historyka medycyny, odkrywa przed nami kręte ścieżki, jakimi przyszło podążać prekursorom nowoczesnej chirurgii. Przedstawia dramatyczne dzieje ich nowatorskich odkryć i wynalazków, opowiada niezwykłe historie pionierskich operacji i zabiegów na poszczególnych narządach. Dzięki wartkiej i obrazowej narracji Thorwalda mamy wrażenie, jakbyśmy sami zaglądali przez ramię lekarzowi przy stole operacyjnym lub badaczowi pochylonemu nad mikroskopem bądź też przysłuchiwali się burzliwym sporom podczas kongresów medycznych i dyskusjom na przyjęciach lekarskiej śmietanki towarzyskiej sprzed stu lat. Fascynująca lektura.

Opowiada, jak prowincjonalny lekarz z Sprawdź niskie ceny i kup Triumf chirurgów w księgarni internetowej tantis.pl ⭐ Szybka wysyłka! Tymczasem "Triumf chirurgów" z triumfem nie ma nic wspólnego - prędzej z nudą i podsypianiem w trakcie czytania. Spodziewałam się równie dobrej, jeśli nie lepszej kontynuacji, tymczasem książkę czyta się jak bardzo średnią powieść, a nie jak non-fiction o historii medycyny. Kontynuacja znakomitego Stulecia chirurgów, czyli kolejna odsłona heroicznej opowieści o początkach i dziejach chirurgii.

St. Hartmanna (1958) Opis: Triumf chirurgów - Thorwald Jurgen.

POWIĄZANE KSIĄŻKI