[OUTLET] Ab ovo

[OUTLET] Ab ovo - Rafał Bąk | Wmfra.org Przeczytaj książkę One Day Creatures. Grecy i tajemnica istnienia w Twojej przeglądarce. Pobierz książkę One Day Creatures. Grecy i tajemnica istnienia w formacie PDF, TXT, FB2 na Twoim smartfonie. I wiele więcej wmfra.org.

INFORMACJA

AUTOR
Rafał Bąk
WYMIAR
12,19 MB
NAZWA PLIKU
[OUTLET] Ab ovo.pdf
ISBN
7249678331843

OPIS

Towar z kategorii OUTLET.Tytuł może zawierać następujące uszkodzenia:- uszkodzoną, porysowaną, pogiętą okładkę,- zagięcia, zżółknięcia stron,- brakujące dodatki (np. płyty, art. papiernicze, naklejki) itp.- brakujące baterie, popsute elementy dźwiękowe.Towar z tej kategorii nie podlega wymianie na towar pełnowartościowy.Ilość egz. ograniczona. Kiedy Jan zostaje przeniesiony w czasie do średniowiecza i poznaje w obskurnej karczmie hiszpańskiego rycerza Ramona, nie wie jeszcze, że to dopiero początek niezwykłej przyjaźni i niewyobrażalnej przygody. Odczytany przez niego dziwny dokument wskazuje drogę do tajemniczego przedmiotu ukrytego w ruinach opuszczonego kościoła. Wskazówki stąd doprowadzą bohaterów do słynnego sanktuarium w Santiago de Compostela, gdzie czeka na nich kolejne zadanie. By je wypełnić, Ramon i Jan, połączeni siłą tajemniczego amuletu, przemierzą kawał Europy - najpierw do angielskiego zamku Dover, a później na okręt pirata Czarnego Barta, w którego posiadaniu znalazły się skarby templariuszy. Na szczęście w swojej misji mogą liczyć na niezwykłych sprzymierzeńców: Burce’a – mieszańca z pewnego szkockiego klanu, piękną Susanę – właścicielkę szybkiej fregaty, która przemierza oceany z niezrównaną prędkością, Fryderyka – byłego Krzyżaka obdarzonego niesamowitą intuicją, walecznego Mikołaja z Taborza i wielu innych. Czy bohaterom uda się wypełnić zadanie postawione im przez upadłego anioła, który pragnie się uwolnić od władzy Szatana i zbuntować przeciwko temu władcy ciemności? Lepiej, by tak się stało, zwłaszcza iż finał tej historii rozegra się podczas jednej z największych bitew średniowiecznej Europy.

ab ovo. z łaciny: od jajka, od początku - wyrażenie używane dla podkreślenia uwzględnienia w wyjaśnieniach, czy opowiadanej historii, źródeł, najdawniejszych przyczyn jakiejś sprawy (z łacińskiego porzekadła "ab ovo usque ad mala" - od jajka do jabłek (Rzymianie na początku uczty jadali jajka, a ... Ab OVo Lingerie dodał(a) nowe zdjęcia (10) do albumu: Wonderbra.

„od jajka") - zwrot używany przysłowiowo w znaczeniu „od samego początku".. Jego pochodzenie bierze się najprawdopodobniej od rzymskiego zwyczaju zaczynania uczty od podawania jajek.Istnieje też wyjaśnienie, że chodzi o jajo zniesione przez Ledę, zapłodnioną przez przemienionego w łabędzia Zeusa, z którego wykluła się Helena - przyczyna wojny trojańskiej. Po przyimku ab ('od') występuje forma narzędnika ovo (a nie: dopełniacza ovi), choć my "odczytujemy" to 'od jajka'….

POWIĄZANE KSIĄŻKI