Ordynacja podatkowa. Wzory pism z komentarzem

Ordynacja podatkowa. Wzory pism z komentarzem - Iwona Wołczak-Ciecierska | Wmfra.org Z przyjemnością przedstawiamy książkę One Day Creatures. Grecy i tajemnica istnienia, autorstwa Mauro Bonazziego. Pobierz książkę One Day Creatures. Grecy i tajemnica istnienia w formacie PDF, TXT, FB2 lub jakimkolwiek innym możliwym formacie wmfra.org.

INFORMACJA

AUTOR
Iwona Wołczak-Ciecierska
WYMIAR
8,6 MB
NAZWA PLIKU
Ordynacja podatkowa. Wzory pism z komentarzem.pdf
ISBN
7567672146687

OPIS

Publikacja stanowi komentarz do przepisów Ordynacji podatkowej ze wzorami pism. Każdy wzór opatrzony jest obszernym i kompleksowym wyjaśnieniem wszystkich występujących w doktrynie i orzecznictwie problemów dotyczących stosowania przepisów Ordynacji, na podstawie których przygotowywane jest pismo podatkowe. W komentarzu przedstawiono 348 wzorów pism z zakresu prawa podatkowego, które zostały zaprezentowane w układzie odpowiadającym przepisom Ordynacji podatkowej, co ułatwia dotarcie do właściwego wzoru. Dotyczą one m.in. tematyki:interpretacji indywidualnych, cen transferowych, zobowiązań podatkowych, odpowiedzialności podatnika, płatnika, inkasenta, deklaracji, doręczeń i pełnomocnictw, odwołań i skarg, kontroli podatkowej i postępowania podatkowego.Nowymi wzorami objęte zostały m.in. zagadnienia dotyczące informacji o schematach podatkowych (MDR), przeciwdziałania unikaniu opodatkowania, przeciwdziałania wykorzystywaniu sektora finansowego do wyłudzeń skarbowych, np.:kwartalna informacja o udostępnieniu schematu podatkowego, decyzja ustalająca dodatkowe zobowiązanie podatkowe, wniosek o wydanie opinii zabezpieczającej, zawiadomienie o uzasadnionym podejrzeniu popełnienia wyłudzenia skarbowego, zażalenie na postanowienie w sprawie przedłużenia terminu blokady podmiotu kwalifikowanego.Znaczna część wzorów zaktualizowana została również pod kątem specyfiki funkcjonowania organów lokalnych. Adresaci: Publikacja przeznaczona jest dla doradców podatkowych, adwokatów, radców prawnych, pracowników biur księgowych oraz organów lokalnych. Zainteresuje również urzędników oraz sędziów. Publikacja zawiera wzory pism dostępne w wersji elektronicznej do pobrania ze strony www.ordynacja-podatkowa-wzory-3.wolterskluwer.pl po wpisaniu zamieszczonego w książce kodu aktywacyjnego. Wzory można mody?kować i dostosowywać do indywidualnych potrzeb.

Są one zaprezentowane w układzie odpowiadającym przepisom ordynacji podatkowej, co na pewno ułatwia dotarcie do właściwego wzoru. Warto podkreślić, że zaprezentowano pisma dotyczące wszystkich istotnych spraw ... Ordynacja podatkowa.

Wzory pism z komentarzem to publikacja, która stanowi komentarz do przepisów Ordynacji podatkowej ze wzorami pism. Każdy wzór opatrzony jest obszernym i kompleksowym wyjaśnieniem wszystkich występujących w doktrynie i orzecznictwie problemów dotyczących stosowania przepisów Ordynacji, na podstawie których przygotowywane jest pismo podatkowe. W recenzowanej pracy przedstawiono 340 wzorów pism z zakresu prawa podatkowego.

POWIĄZANE KSIĄŻKI