Dosłownie. Liternicze i typograficzne okładki polskich książek 1944–2019

Dosłownie. Liternicze i typograficzne okładki polskich książek 1944–2019 - Janusz Górski | Wmfra.org PDF, TXT, FB2. ePUB. MOBI. Książka została napisana w 2021 roku. Poszukaj książki wmfra.org.

INFORMACJA

AUTOR
Janusz Górski
WYMIAR
4,83 MB
NAZWA PLIKU
Dosłownie. Liternicze i typograficzne okładki polskich książek 1944–2019.pdf
ISBN
9000162114048

OPIS

Jedyna taka publikacja: najlepsze projekty polskich książek w wyborze i opracowaniu wybitnego grafika i znawcy polskiego edytorstwa, Janusza Górskiego. Pieczołowicie przygotowany i opracowany tom zawiera blisko tysiąc kolorowych ilustracji i fachowe omówienie poszczególnych projektów – od tych tworzonych zaraz po wojnie po całkiem współczesne. W swoim wyborze autor kierował się głównie wysoką wartością artystyczną projektów, chcąc przypomnieć te najciekawsze i najbardziej odkrywcze.Niekiedy sięgał też jednak po przykłady jego zdaniem nieudane, aby wskazać najczęściej popełniane błędy. Książka składa się z kilku części – autor omawia przekrojowo rozmaite zagadnienia związane z formalnymi i technicznymi aspektami projektowania kompozycji typograficznych, by zakończyć chronologicznym przeglądem najlepszych projektów i kilkoma rozmowami z najwybitniejszymi polskimi twórczyniami i twórcami, m.in. Zofią Darowską, Władysławem Brykczyńskim i Józefem Wilkoniem. To DOSŁOWNIE uczta dla oka: ponad czterysta stron, prawie tysiąc najpiękniejszych okładek.

Drukuj Dosłownie. Liternicze i typograficzne okładki polskich książek 1944-2019.

To dosłownie uczta dla oka i potężne źródło wiedzy o polskich okładkach, wzbogacone o rozmowy z najwybitniejszymi polskimi artystami w tej dziedzinie, między innymi Zofią Darowską, Władysławem Brykczyńskim, Ewą Frysztak, Janem Bokiewiczem czy Józefem Wilkoniem. Jedyna taka publikacja: najlepsze projekty polskich książek w wyborze i opracowaniu wybitnego grafika i znawcy polskiego edytorstwa, Janusza Górskiego. Pieczołowicie przygotowany i opracowany tom zawiera blisko tysiąc kolorowych ilustracji i fachowe omówienie poszczególnych projektów - od tych tworzonych zaraz po wojnie po całkiem współczesne. To DOSŁOWNIE uczta dla oka: ponad czterysta stron, prawie tysiąc najpiękniejszych okładek.

POWIĄZANE KSIĄŻKI