Zaangażowani w rzeczywistość. Szkolna edukacja medialna w Niemczech i Polsce

Zaangażowani w rzeczywistość. Szkolna edukacja medialna w Niemczech i Polsce - Magdalena Maziarz | Wmfra.org Z przyjemnością przedstawiamy książkę One Day Creatures. Grecy i tajemnica istnienia, autorstwa Mauro Bonazziego. Pobierz książkę One Day Creatures. Grecy i tajemnica istnienia w formacie PDF, TXT, FB2 lub jakimkolwiek innym możliwym formacie wmfra.org.

INFORMACJA

AUTOR
Magdalena Maziarz
WYMIAR
9,72 MB
NAZWA PLIKU
Zaangażowani w rzeczywistość. Szkolna edukacja medialna w Niemczech i Polsce.pdf
ISBN
7808937757718

OPIS

Autorka w swojej książce stawia pytanie, czy szkoła (miejsce – przestrzeń) jest w stanie pomagać ludziom angażować się w rzeczywistość. Angażować się, czyli świadomie uczestniczyć w życiu społeczeństwa, odpowiadać na wyzwania świata, nabywać kompetencje niezbędne do podejmowania działań (np. kompetencje medialne, informacyjne i cyfrowe).Praca ma charakter porównawczy, nie skupia się na konkretnych obszarach kształcenia, jednak spektrum zagadnień związanych z edukacją medialną, kompetencjami medialnymi oraz ich wpływem na cały proces kształcenia jest bardzo szerokie. Głównym obszarem badawczym są podstawy programowe nauczania w Niemczech i w Polsce. Publikacja ta przedstawia także stan prawny i organizacyjny w niemieckim i polskim systemie kształcenia oraz przykładowe i postulowane zmiany w zakresie edukacji medialnej.

Szkoły kładą duży nacisk na wyniki w nauce. Wybór szkoły często determinuje całą przyszłość dziecka już od najmłodszych lat.

Szkoły kładą duży nacisk na wyniki w nauce. Wybór szkoły często determinuje całą przyszłość dziecka już od najmłodszych lat.

POWIĄZANE KSIĄŻKI