Bokser i śmierć. Opowiadania zebrane

Bokser i śmierć. Opowiadania zebrane - Józef Hen | Wmfra.org Przeczytaj książkę One Day Creatures. Grecy i tajemnica istnienia w Twojej przeglądarce. Pobierz książkę One Day Creatures. Grecy i tajemnica istnienia w formacie PDF, TXT, FB2 na Twoim smartfonie. I wiele więcej wmfra.org.

INFORMACJA

AUTOR
Józef Hen
WYMIAR
3,55 MB
NAZWA PLIKU
Bokser i śmierć. Opowiadania zebrane.pdf
ISBN
1264626013933

OPIS

Doskonałe pisarstwo nigdy nie traci swej mocyW czasach gdy do literackiego obiegu wróciła tematyka obozowa i wojenna, opowiadania mistrza krótkiej formy zaskakują świeżością. Józef Hen pokazuje, jak ekstremalne sytuacje ujawniają prawdę o człowieku. Sprawdzają każdego – także nas, czytelników. Czego będziemy oczekiwać od polskiego boksera, kiedy zmierzy się z komendantem obozu koncentracyjnego?– Hitlera mam! – krzyknął. – Hitlera złapałem!– O rany, Hitler! – wrzasnęliśmy.Zbiegło się nas sporo, żeby popatrzeć na drania. Patrzymy; naprawdę Hitler, tylko mina już inna, dziadowska, całkiem na psy zjechał.Stoimy, gapimy się na Hitlera, on na nas.Nie trzeba wielkiej przenikliwości, żeby stwierdzić, że jego proza ma coś z siły Hemingwaya. Wolę Hena. Jest prawdziwszy.Aleksander Jackiewicz (tygodnik "Film")Koledzy panu tego nigdy nie wybaczą. Za dobre.Jan Brzechwa (wypowiedź po lekturze opowiadań autora)Józef Hen (ur. 1923 w Warszawie) – autor kilkudziesięciu książek prozatorskich i scenariuszy, a także tomów wspomnień i dzienników. Wiele z jego dzieł zostało zekranizowanych, jak umieszczone w tym tomie opowiadania: Bokser i śmierć, Krzyż walecznychczy Wdowa po Joczysie, a także powieści: Prawo i pięść czy Nikt nie woła. Tłumaczony na wiele języków. Ułożył ten zbiór opowiadań.

Opowiadania zebrane Józef Hen Wydawnictwo: WAM Data wydania: 2020-12-02 Kategoria: Kryminał, sensacja, thriller ISBN: 9788327717993 Liczba stron: 464. Ocena: 0 (0 głosów) Książka Bokser i śmierć.

Ostatnio widziany 2021-02-03 Wysyłka w ciągu 3-4 dni roboczych. 54,39 zł Zobacz dostępne formy płatności.

POWIĄZANE KSIĄŻKI