Trylogia klimatyczna

Trylogia klimatyczna - Thomas Kock | Wmfra.org Z przyjemnością przedstawiamy książkę One Day Creatures. Grecy i tajemnica istnienia, autorstwa Mauro Bonazziego. Pobierz książkę One Day Creatures. Grecy i tajemnica istnienia w formacie PDF, TXT, FB2 lub jakimkolwiek innym możliwym formacie wmfra.org.

INFORMACJA

AUTOR
Thomas Kock
WYMIAR
12,66 MB
NAZWA PLIKU
Trylogia klimatyczna.pdf
ISBN
4377670705124

OPIS

Pierwsza część Trylogii klimatycznej – raj.potop, zalewa widzów potopem obrazów i słów, opowiadając wstrząsająco o rabunkowej gospodarce ziemi przez człowieka, która niszczy środowisko naturalne.Bohaterami raju.głodu jest trójka ludzi głodna komunikowania się, poczucia wspólnoty i bliskości. W raju.zabawie pociąg gna przez Europę. Konduktor zawiadamia pasażerów o opóźnieniu pociągu i ostrzega, że „w Europie już nikt na nikogo nie czeka”....Thomas Köck opisał wyzyskiwanie planety i zamieszkujących ją ludzi, począwszy od brazylijskiej „gorączki kauczukowej” w połowie XIX wieku, aż po grożący nam z powodu ocieplenia klimatu potop, i sięgając do czasów, gdy Słońce przestanie świecić i zmieni się w supernową.„Szukając inspiracji autora, recenzenci często wspominają Heinera Müllera i jego Textflächen, długie fragmenty tekstu przypominające raczej prozę niż dramat. Zresztą współczesną i bliższą chyba Köckowi autorką stosującą ten zabieg jest Elfriede Jelinek (jej teksty uznawane są dziś za sztandarowy przykład tej techniki pisarskiej), z którą, zdaniem krytyków, łączy Köcka także specyficzne poczucie humoru. [...] Na Trylogię można patrzeć jak na dzieło totalne, badające granice zarówno naszej cywilizacji, jak i samego teatru jako medium.”- ze wstępu Jacka Kaduczaka, tłumacza Trylogii klimatycznej

1986) to odważny i jedyny w swoim rodzaju projekt literacki i teatralny, eksplorujący granice gatunku homo sapiens i wyznaczający nowe obszary przedstawienia teatralnego. W swojej „Trylogii" autor ukazuje w szerokim kontekście historycznym związki pomiędzy ... Trylogia klimatyczna ebook: pdf, mobi (kindle), epub (ipad) Thomas Köck.

Konduktor zawiadamia ... Trylogia klimatyczna. Thomas Köck - recenzja 28 stycznia 2021 27 stycznia 2021 Paweł Biegajski 0 Comments ADiT, Dramat, Thomas Köck.

POWIĄZANE KSIĄŻKI