Podróże królewny Alfy. Od atomu po słońce

Podróże królewny Alfy. Od atomu po słońce - Henryk Szydłowski | Wmfra.org PDF, TXT, FB2. ePUB. MOBI. Książka została napisana w 2021 roku. Poszukaj książki wmfra.org.

INFORMACJA

AUTOR
Henryk Szydłowski
WYMIAR
8,45 MB
NAZWA PLIKU
Podróże królewny Alfy. Od atomu po słońce.pdf
ISBN
4757515128761

OPIS

Współczesna wiedza przyrodnicza tak bardzo przekracza granice tradycyjnej wyobraźni, że przeciętnemu człowiekowi przypomina raczej bajki. Fakt ten stał się inspiracją do przedstawienia drobnej części tej wiedzy w postaci bajki dla dzieci, ale również uczącej dla rodziców. Główna bohaterka królewna Alfa jest personalizowaną i obdarowaną intelektem cząstką alfa, czyli jądrem helu, a jej wiernym towarzyszem jest chłopiec Dominik. Wyłania się ona we wnętrzu jądra atomu uranu – Króla Urana, uwalnia przenikając przez wał otaczający jego twierdzę, a później wędruje przez powietrze otaczające Ziemię, gdzie poznaje budowę atomu, przestrzeń kosmiczną i w końcu trafia do wnętrza Słońca. Tam kończy się jej życie, kiedy wspólnie z dwoma innymi cząstkami alfa łączy się, by utworzyć jądro atomu węgla. Dominik w swych snach często towarzyszy przyjaciółce, poznając tajemnice materii. Niektóre z przygód Dominika miały swój pierwowzór w życiu autora i jego rodziny. "Królewna" stanowi próbę połączenia aktualnej wiedzy, bajecznych przygód i głębokiego życia Wiarą.

Tytuł: Podróże królewny Alfa. Od atomu po słońce Autor: Henryk Szydłowski Wydawnictwo: Petrus ISBN: 9788377204559 Rok wydania: 2020 Ilość stron: 130 Format: 15.5x24.5 cm Oprawa: twarda podroze-krolewny-alfy-od-atomu-po-slonce PODRÓŻE KRÓLEWNY ALFA.

Cena ... ale również uczącej dla rodziców.

POWIĄZANE KSIĄŻKI