Baśnie

Baśnie - Hans Christian Andersen | Wmfra.org PDF, TXT, FB2. ePUB. MOBI. Książka została napisana w 2021 roku. Poszukaj książki wmfra.org.

INFORMACJA

AUTOR
Hans Christian Andersen
WYMIAR
3,58 MB
NAZWA PLIKU
Baśnie.pdf
ISBN
9368299574467

OPIS

Andersen z początku nie traktował z powagą twórczości dla dzieci, chciał być autorem dla dorosłych. Zastrzegał, że jego baśnie to pudełka: dzieci oglądają opakowanie, a dorośli mogą zajrzeć do środka. Nie ukrywał niezadowolenia, gdy od początku uznano, że jego baśnie to dzieła dla dzieci. Jednak to właśnie one przyniosły mu rozgłos i sławę. Zachęcony powodzeniem pierwszej serii baśni, pisarz wydawał kolejne aż do roku 1872.Tak jak w XIX wieku, kolejne pokolenia najmłodszych czytelników po dziś z wypiekami na twarzy odkrywają świat Brzydkiego Kaczątka, Calineczki czy Dziewczynki z zapałkami, wymieniając tylko najbardziej kultowych i wzruszających bohaterów…

aby posłuchać baśń DOTKNIJ OGNIA... może razem skoczymy w Płomienie...

i przypomnimy sobie wszystko... Baśnie - Tydzień Karnawałowy - Baśniowy Quiz - Co to za baśń? - BAŚNIE - BAŚNIE - Baśnie - Baśnie klasa 4 - Baśnie - Baśnie - Baśnie - Baśnie - BAŚNIE Baśnie z 1001 nocy 5: Sindbad Żeglarz. Graj.

POWIĄZANE KSIĄŻKI