Różnice kulturowe w traktowaniu zwierząt

Różnice kulturowe w traktowaniu zwierząt - praca zbiorowa | Wmfra.org Z przyjemnością przedstawiamy książkę One Day Creatures. Grecy i tajemnica istnienia, autorstwa Mauro Bonazziego. Pobierz książkę One Day Creatures. Grecy i tajemnica istnienia w formacie PDF, TXT, FB2 lub jakimkolwiek innym możliwym formacie wmfra.org.

INFORMACJA

AUTOR
praca zbiorowa
WYMIAR
12,12 MB
NAZWA PLIKU
Różnice kulturowe w traktowaniu zwierząt.pdf
ISBN
4194996199126

OPIS

„Horyzont namysłu, w jakim tom powinien być sytuowany, to wyjście poza opresywne postrzeganie zwierząt i odejście od antroponegacjonizmu widocznego na różne sposoby w każdej z prezentowanych tu kultur.Istotne byłoby przejście ku etyce równoprawności różnych bytów poprzez zrozumienie ograniczeń, jakie na nasze relacje ze zwierzętami nakłada właśnie kultura. Autorzy tomu przedstawiają swoje dociekania, odnosząc się do bardzo różnych wymiarów ludzko-zwierzęcych relacji, wyprowadzają wnioski z perspektywy odrębnych dziedzin i dyscyplin (od językoznawczego namysłu nad tym, dlaczego, chcąc kogoś obrazić, odwołujemy się do zwierząt po posthumanistyczne pytania dotyczące roli płci w relacjach międzygatunkowych ludzi i koni), których synteza, tym samym, stanowić będzie nie lada wyzwanie dla czytelnika” – z recenzji dr. hab. Dobrosławy Wężowcz-Ziółkowskiej, prof. US.

Na ogół ludziom towarzyszy przekonanie o wyższości człowieka nad światem zwierzęcym. Przekonanie to prowadzi do nie liczenia się z prawami zwierząt i nadużywania ich.

„Krajowe, unijne i międzynarodowe standardy prawnej ochrony zwierząt", która odbędzie się 17 października 2019 r. na Wydziale Prawa i Administracji Uniwersytetu Marii Curie-Skłodowskiej w Lublinie. Praktyki wobec zwierząt w XXI wieku.

POWIĄZANE KSIĄŻKI