Różnice kulturowe w traktowaniu zwierząt

Różnice kulturowe w traktowaniu zwierząt - praca zbiorowa | Wmfra.org Z przyjemnością przedstawiamy książkę One Day Creatures. Grecy i tajemnica istnienia, autorstwa Mauro Bonazziego. Pobierz książkę One Day Creatures. Grecy i tajemnica istnienia w formacie PDF, TXT, FB2 lub jakimkolwiek innym możliwym formacie wmfra.org.

INFORMACJA

AUTOR
praca zbiorowa
WYMIAR
5,43 MB
NAZWA PLIKU
Różnice kulturowe w traktowaniu zwierząt.pdf
ISBN
9750031136402

OPIS

„Horyzont namysłu, w jakim tom powinien być sytuowany, to wyjście poza opresywne postrzeganie zwierząt i odejście od antroponegacjonizmu widocznego na różne sposoby w każdej z prezentowanych tu kultur.Istotne byłoby przejście ku etyce równoprawności różnych bytów poprzez zrozumienie ograniczeń, jakie na nasze relacje ze zwierzętami nakłada właśnie kultura. Autorzy tomu przedstawiają swoje dociekania, odnosząc się do bardzo różnych wymiarów ludzko-zwierzęcych relacji, wyprowadzają wnioski z perspektywy odrębnych dziedzin i dyscyplin (od językoznawczego namysłu nad tym, dlaczego, chcąc kogoś obrazić, odwołujemy się do zwierząt po posthumanistyczne pytania dotyczące roli płci w relacjach międzygatunkowych ludzi i koni), których synteza, tym samym, stanowić będzie nie lada wyzwanie dla czytelnika” – z recenzji dr. hab. Dobrosławy Wężowcz-Ziółkowskiej, prof. US.

Różnice kulturowe jako determinanta komunikacji w biznesie międzynarodowym Ekonomiczne Problemy Usług, nr 42, s ... Różnice kulturowe w traktowaniu zwierząt; Cofnij Praktyki wobec zwierząt w XXI wieku. Różnice kulturowe w traktowaniu zwierząt.

YouTube. Konferencja Praktyki wobec zwierząt.

POWIĄZANE KSIĄŻKI