Kropkoza. Lisek i prosiaczek. Tom 4

Kropkoza. Lisek i prosiaczek. Tom 4 - Bjorn F. Rorvik | Wmfra.org Z przyjemnością przedstawiamy książkę One Day Creatures. Grecy i tajemnica istnienia, autorstwa Mauro Bonazziego. Pobierz książkę One Day Creatures. Grecy i tajemnica istnienia w formacie PDF, TXT, FB2 lub jakimkolwiek innym możliwym formacie wmfra.org.

INFORMACJA

AUTOR
Bjorn F. Rorvik
WYMIAR
7,35 MB
NAZWA PLIKU
Kropkoza. Lisek i prosiaczek. Tom 4.pdf
ISBN
6562342248883

OPIS

Prosiaczek z zakręconym ogonkiem ma kaszel. Czyżby poważnie zachorował?Na szczęście o zapaleniu fumfa, leczniczej herbatce ze ślimaków, naparze z glutów z nosa i oczywiście kropkozie dr Girlander wie wszystko. Tylko dlaczego dr Girlander, choć ubrany w biały fartuch, wyposażony w chorobometr i inne bardzo lekarskie przyrządy, jest tak podobny do… Liska?Nieważne! Bo to i tak najlepszy lekarz w okolicy, który na receptę przepisuje pyszności.Przeczytajcie o kolejnym, przebiegłym planie tych dwóch przyjaciół, o medycznej promocji dla zwierząt rogatych, a także o leczniczym wpływie marcepanu, kokosaneki oranżady.„Kropkoza” to już czwarta z trzynastu książek cyklu o Lisku i Prosiaczku – niezwykłych i pełnych łobuzerskiego humoru historii napisanych przez Bjorna F. Rorvika ze śmiesznymi i szalonymi ilustracjami Pera Dybviga. Poprzednie to: „Kawiarenka pod ptasim ogonem”, „Leśna gazeta” i „Bieg z zagadkami”.Bjorn F. Rorvik - jeden z najbardziej uznanych i najchętniej czytanych w Norwegii autorów literatury dziecięcej, wielokrotnie nagradzany za historie zabarwione zwariowanym humorem i pełne nadzwyczaj oryginalnych pomysłów, wspaniałe do czytania na głos i po cichu przez czytelników w każdym wieku.Per Dybvig - malarz, grafik, autor animacji oraz jeden z najwyżej cenionych norweskich ilustratorów literatury dziecięcej. Artysta nagradzany i wystawiany. Jego ilustracje pełne są humoru i rzadkiej, niemal dziecięcej siły wyrazu.Iwona Zimnicka - od lat tłumaczy literaturę duńską i norweską. Przełożyła pokaźną liczbę tytułów, od serii kryminałów Jo Nesbo po osławioną Moją walkę Karla Ove Knausgarda. W 1996 roku zdobyła Nagrodę im. Janusza Korczaka polskiej sekcji IBBY za tłumaczenie Przepowiedni Dżokera Josteina Gaardera oraz otrzymała Royal Norwegian Order of Merit, przyznany przez króla.

Dwójka przyjaciół postanowiła zabawić się w popularną grę - lekarza i pacjenta. Prosiaczek przychodzi do Liska w białym kitlu z pewnymi dolegliwościami, nie odpowiadają mu jednak przepisywane medykamenty. Całkiem niedawno swoją premierę miał kolejny tom przygód Liska i Prosiaczka.

Książki | okładka twarda. 32,50 zł 35,00 zł Oszczędzasz 2,50 zł.

POWIĄZANE KSIĄŻKI