Silva Rerum

Silva Rerum - Kristina Sabaliauskaite | Wmfra.org PDF, TXT, FB2. ePUB. MOBI. Książka została napisana w 2021 roku. Poszukaj książki wmfra.org.

INFORMACJA

AUTOR
Kristina Sabaliauskaite
WYMIAR
11,80 MB
NAZWA PLIKU
Silva Rerum.pdf
ISBN
3755069410499

OPIS

Opowieść o historii, która nie dzieli, lecz łączy.Ta powieść stała się już częścią światowej klasyki.Anno Domini 1666. Dwór w Milkontach na Litwie. Mijają lata, odkąd Jan Maciej Narwojsz schronił się tu z rodziną po najeździe kozackim na Wilno. Teraz, gdy jego czas dobiega kresu, patrząc z miłością na żonę Elżbietę, wierną towarzyszkę jego radości i smutków, oraz wspaniałe, lecz całkiem nieprzewidywalne, nastoletnie bliźnięta – Jana Kazimierza i Urszulę, zapisuje ostatnie rozmyślania w starej rodowej sylwie.Rękopiśmienna księga mieści całe życie szlacheckiej rodziny. Opisy wojennych wyczynów przodków, daty narodzin i śmierci, wspomnienia, kościelne mowy przeplatają się w niej z przepisami na nalewki, listami podarunków, żartobliwymi rymowankami... Istny las rzeczy, silva rerum.Dziwna rzecz – ilekroć Jan Maciej sięga po pióro, nieszczęścia jak ciemne chmury gromadzą się nad domem. Złe znaki spędzają sen z oczu ojcu pięknej dziewczyny, która marząc o świętości, napotkała diabła w ludzkiej skórze, i chłopca, który niespodzianie odkrył w sobie grzeszną tajemnicę. Może to klątwa zawisła nad Narwojszami?Ta pełna przygód saga rodzinna, popis gry wyobraźni oraz niezwykłej erudycji, jest nie tylko mistrzowską realizacją gatunku i oszałamiającym zmysły obrazem siedemnastowiecznego świata. To również ponadczasowa opowieść o miłości i śmierci, wyborach, które okazują się największymi błędami, pytaniu o zło i próbie wiary, marzeniu o wolności, nieposkromionej ciekawości świata i najważniejszej z podróży - w głąb siebie.

Poznańska 31, Dopiewo -CENTRUM HANDLOWE DĄBRÓWKA - Kuchnia tradycyjna i polska oraz inne. Niesamowity styl i smak! Zamów wygodnie online z dowozem do domu lub biura! III część sagi „Silva Rerum" zaprasza nas do świata dworskich intryg, podziałów społecznych i religijnych, a także ciemnych stron ludzkiej duszy.

Jurgi Ivanauskaitė.Jest to pierwsza część powstałej później tetralogii, sagi o burzliwych losach szlacheckiej rodziny, siedemnastowiecznym Wilnie i historii Europy Środkowej Słownik języka polskiego PWN - znaczenie słów, ich pisownia, odmiana i pochodzenie, frazeologia, porady i ciekawostki językowe. Największe w Polsce wiarygodne źródło informacji poprawnościowych Wydawnictwa Naukowego PWN. Silva rerum (from Latin silva rerum — forest of things; plural: silvae rerum), polonized sylwa or and sometimes described as a home chronicle was a specific type of a book, a multi-generational chronicle, kept by many Polish and Lithuanian noble families from the 16th through 18th centuries.

POWIĄZANE KSIĄŻKI