Polska literatura postkolonialna. Od sarmatyzmu do migracji poakcesyjnej

Polska literatura postkolonialna. Od sarmatyzmu do migracji poakcesyjnej - Dirk Uffelmann | Wmfra.org PDF, TXT, FB2. ePUB. MOBI. Książka została napisana w 2021 roku. Poszukaj książki wmfra.org.

INFORMACJA

AUTOR
Dirk Uffelmann
WYMIAR
8,20 MB
NAZWA PLIKU
Polska literatura postkolonialna. Od sarmatyzmu do migracji poakcesyjnej.pdf
ISBN
8655411932022

OPIS

Tytuł Polska literatura postkolonialna niesie za sobą trzy znaczenia. Po pierwsze, odzwierciedla podjętą w historycznych rozdziałach tomu próbę odczytania literatury polskiej od czasu rozbiorów w XVIII wieku do migracji poakcesyjnej w XXI stuleciu za pomocą heurystyki postkolonialnej. Po drugie, poddaje krytycznej rewizji polską literaturę badawczą zainspirowaną przez anglojęzyczną naukę postkolonialną. Po trzecie, głosi, że literaturę polską po 1795 roku cechują znamiona kolonialne i postkolonialne nie bardziej metaforyczne niż w wypadku literatury krajów z tradycjami kolonii zamorskich.

Po drugie, poddaje krytycznej rewizji polską literaturę badawczą zainspirowaną przez ... Polska literatura postkolonialna - mobi, epub, pdf, Od sarmatyzmu do migracji poakcesyjnej - opis produktu: Tytuł Polska literatura postkolonialna niesie za sobą trzy znaczenia. Po pierwsze, odzwierciedla podjętą w historycznych rozdziałach tomu próbę odczytania literatury polskiej od czasu rozbiorów w XVIII wieku do migracji ... Tytuł Polska literatura postkolonialna niesie za sobą trzy znaczenia.

Książki i inne produkty w niskich cenach w księgarni internetowej dobraksiazka.pl Polska literatura postkolonialna. Od sarmatyzmu do migracji poakcesyjnej by Uffelmann Dirk - Performing Arts 18-01-2021 2 By : Uffelmann Dirk.

POWIĄZANE KSIĄŻKI