Historia wilków

Historia wilków - Emily Fridlund | Wmfra.org Przeczytaj książkę One Day Creatures. Grecy i tajemnica istnienia w Twojej przeglądarce. Pobierz książkę One Day Creatures. Grecy i tajemnica istnienia w formacie PDF, TXT, FB2 na Twoim smartfonie. I wiele więcej wmfra.org.

INFORMACJA

AUTOR
Emily Fridlund
WYMIAR
12,98 MB
NAZWA PLIKU
Historia wilków.pdf
ISBN
2632395845541

OPIS

Dorastanie może być trudne i bolesne, zwłaszcza w świecie, który z każdej strony odrzuca młodego człowieka. Co by było, gdyby czternastoletnia Madeline zwana Lindą wychowała się w normalnej rodzinie, dobrze znała swoich rodziców i miała pewność, że jest dla nich najważniejsza na świecie? A gdyby w szkole znalazła bratnią duszę wśród rówieśników i mądrego mentora wśród nauczycieli? Wreszcie, co by było, gdyby do domu po drugiej stronie jeziora wprowadziła się zwykła rodzina?Odpowiedzi na te wszystkie pytania muszą pozostać nieoczywiste. Rodzice dziewczyny, buntując się przeciw systemowi, wychowywali ją w komunie, lecz nie poświęcili jej wystarczająco dużo uwagi i uczuć. Rówieśnicy w szkole konsekwentnie Lindę odrzucali i dręczyli w nieprzyjemny sposób. Kiedy więc w domu po drugiej stronie jeziora zamieszkali nowi sąsiedzi, którzy od początku okazali jej sympatię i akceptację, Linda poczuła się, jakby od zawsze była jedną z nich. Wkrótce zaczęła opiekować się ich synkiem - czteroletnim Paulem. Gdy dziewczyna zapragnęła utwierdzić się w przekonaniu, że nareszcie znalazła swoje miejsce, okazało się, że musi zmierzyć się z czymś mocno osobliwym, stanąć twarz w twarz z tajemnicą i dokonać wyboru, którego konsekwencje będą dla niej nie do przewidzenia.Powieść Historia wilków znalazła się w finałowej szóstce Nagrody Bookera 2017, czyli najbardziej prestiżowej nagrodzie literackiej w Wielkiej Brytanii. Ta z pozoru prosta historia rozwija się w wiele różnych wątków, opisanych oszczędnym, precyzyjnym językiem. To opowieść, która toczy się spokojnym biegiem nizinnej rzeki, niepokojąco wciąga, wytrąca z równowagi i pozostawia w stanie emocjonalnego niedosytu. Czytając ją, dowiesz się, jak na życie dorosłej kobiety wpływają nie do końca świadome wybory, których dokonywała jako odtrącona nastolatka. Wystarczy jeden rok, aby wszystko zmieniło się - nieodwracalnie...Najważniejsze słowa pozostaną niewypowiedziane."Nigdy jeszcze nie spotkałem się z pierwszą powieścią, która byłaby tak wyborna, poetycka, złożona i rozdzierająco piękna."T. C. Boyle, autor The Harder They Come"Nie sposób się oderwać. Historia wilków naprawdę się wyróżnia.""Sunday Telegraph""Pisarstwo Fridlund jest tak żywe... Pozwala odczuć opisywane miejsca w niezwykły sposób.""Daily Mail"Olga Kowalska, Wielki Buk:"Historia wilków" to opowieść diabelnie niepokojąca, drażniąca niemal wszystkie nerwyKrótka Przerwa:"Historia wilków" najlepszą książką pierwszego półrocza 2019Marcin Okoniewski, Okoń w sieci: "Historia wilków" ma skłaniać do refleksji. Rzecz

namysłowskim, w gminie Wilków; Wilków - wieś w woj. opolskim, w pow.

02. 2020. Powieść "Historia wilków" znalazła się w finałowej szóstce Nagrody Bookera 2017, czyli najbardziej prestiżowej nagrodzie literackiej w Wielkiej Brytanii.

POWIĄZANE KSIĄŻKI