Kryptonim "Gracze"

Kryptonim Z przyjemnością przedstawiamy książkę One Day Creatures. Grecy i tajemnica istnienia, autorstwa Mauro Bonazziego. Pobierz książkę One Day Creatures. Grecy i tajemnica istnienia w formacie PDF, TXT, FB2 lub jakimkolwiek innym możliwym formacie wmfra.org.

INFORMACJA

AUTOR
Łukasz Kamiński (oprac.)
WYMIAR
11,96 MB
NAZWA PLIKU
Kryptonim "Gracze".pdf
ISBN
3536427069419

OPIS

23 września 1976 r. założono Komitet Obrony Robotników, rok później przekształcony w Komitet Samoobrony Społecznej "KOR". Jego powstanie zapoczątkowało nowy etap w dziejach opozycji w PRL. Służba Bezpieczeństwa rozpracowywała Komitet w ramach operacji o kryptonimie "Gracze", wielu członków i współpracowników KOR inwigilowano w ramach odrębnych spraw. Niniejszy tom zawiera wybór z zachowanej dokumentacji, ukazuje zarówno mechanizm działań SB, jak również przypomina różnorodne formy aktywności Komitetu.

Poseł na Sejm X, I, II i III kadencji (1989-2001). Dwukrotny minister pracy i polityki socjalnej: w latach 1989-1991 w rządzie Tadeusza ... operacji o kryptonimie „Gracze", wielu członków i współpracowników KOR inwigilowano w ramach odrębnych spraw.

założono Komitet Obrony Robotników, rok później przekształcony w Komitet Samoobrony Społecznej KOR". Jego powstanie zapoczątkowało nowy etap w...

POWIĄZANE KSIĄŻKI