Zła krew. Największy skandal w historii start-upów

Zła krew. Największy skandal w historii start-upów - John Carreyrou | Wmfra.org PDF, TXT, FB2. ePUB. MOBI. Książka została napisana w 2021 roku. Poszukaj książki wmfra.org.

INFORMACJA

AUTOR
John Carreyrou
WYMIAR
10,94 MB
NAZWA PLIKU
Zła krew. Największy skandal w historii start-upów.pdf
ISBN
7472837977111

OPIS

Porywająca historia ogromnego oszustwa, opowieść o ambicji i nieposkromionej pysze.Założycielka i prezeska Theranosa Elizabeth Holmes była powszechnie uważana za Steve’a Jobsaw spódnicy. Rzuciła studia, a jej firma miała w 2014 roku zrewolucjonizować przemysł medyczny dzięki maszynie, która znacznie usprawniłaby badanie krwi. Inwestorzy oszaleli: podczas kampanii finansowania wyceniono Theranosa na kwotę 9 miliardów dolarów, a wartość udziałów samej Holmes wynosiła 4,7 miliarda. Był tylko jeden problem: technologia nie działała.Założenie technologiczne, które leżało u jego podstaw – że najważniejsze informacje zdrowotne można wyczytać z jednej kropli krwi przy użyciu przenośnego urządzenia – okazało się kłamstwem.Pełna historia zapierającego dech w piersiach rozkwitu i równie szokującego upadku wartego kilka miliardów dolarów start-upu w dziedzinie biotechnologii. Relacja autorstwa nagradzanego dziennikarza, który jako pierwszy dotarł do sedna tej historii i opowiedział ją do końca, mimo nacisków ze strony charyzmatycznej założycielki i gróźb jej prawników.Jedna z najlepszych książek 2018 roku według: NPR, „New York Times Book Review”, „Inc”, „Time’a”,„Wall Street Journal” i „Washington Post”Prawa do ekranizacji kupił Netflix – w roli głównej wystąpi Jennifer Lawrence.John Carreyrou jest dwukrotnym laureatem nagrody Pulitzera oraz dziennikarzem śledczym „Wall Street Journala”.Jego dociekliwość i konsekwencja, z jaką opisał historię Theranosa, zostały docenione, kiedy autorowi przyznano nagrodę George’a Polka w kategorii dziennikarstwo ekonomiczne, nagrodę Geralda Loeba za Wybitne Dziennikarstwo Ekonomiczne i Finansowew kategorii dziennikarstwo śledcze oraz nagrodę Barlett & Steele Silver Awardza dziennikarstwo śledcze w biznesie. Jego książka „Zła krew” otrzymała tytuł najlepszej książki biznesowej roku przyznawany przez „Financial Times” & McKinsey. John Carreyrou mieszka na Brooklynie, w Nowym Jorku, z żoną i trojgiem dzieci.

Największy skandal w historii start-upów - Carreyrou John , tylko w empik.com: 31,90 zł . Przeczytaj recenzję Zła krew.

Założycielka i prezeska Theranosa Elizabeth Holmes była powszechnie uważana za Steve'a Jobsa w spódnicy. Zła krew. Największy skandal w historii start-upów.

POWIĄZANE KSIĄŻKI