Wzrok, słuch, smak dają znak, czyli podróż do świata zmysłów

Wzrok, słuch, smak dają znak, czyli podróż do świata zmysłów - Marta Maruszczak | Wmfra.org Przeczytaj książkę One Day Creatures. Grecy i tajemnica istnienia w Twojej przeglądarce. Pobierz książkę One Day Creatures. Grecy i tajemnica istnienia w formacie PDF, TXT, FB2 na Twoim smartfonie. I wiele więcej wmfra.org.

INFORMACJA

AUTOR
Marta Maruszczak
WYMIAR
3,20 MB
NAZWA PLIKU
Wzrok, słuch, smak dają znak, czyli podróż do świata zmysłów.pdf
ISBN
7934375266384

OPIS

• Po co owady wysyłają zapachowe esemesy?• Co to jest kubek smakowy?• Gdzie jest ukryty twój własny GPS?• Czym się zajmuje papuga przeciwlotnicza?• Dlaczego łokieć jest nieczuły?• Które zwierzę używa ogona jako klimatyzacji?• Po co ptakom żelazne kulki w uszach?• Kiedy pies zachowuje się jak kompas?• Dlaczego ryby płynące w ławicy nie zderzają się ze sobą?• Jak ludzie i zwierzęta odbierają sygnały z otoczenia i z głębi ciała?Odpowiedzi znajdziecie w tej pełnej dowcipnych ilustracji książce. A żeby lepiej wytłumaczyć działanie narządów zmysłów, dodaliśmy kilka prostych eksperymentów, które wyjaśnią, jak one działają.Marta Maruszczak – z wykształcenia biolog i antropolog, studiowała też medycynę, jednak zamiast pracować przy mikroskopie lub na wykopaliskach, związała się zawodowo z dziennikarstwem. Będąc mamą trojga dzieci, w tym bliźniaków, przez kilkanaście lat kierowała czasopismami dla młodych rodziców. Obecnie pisze artykuły o zdrowiu, lecz największą przyjemność sprawia jej tworzenie popularnonaukowych książek dla młodszych i starszych czytelników. Ma w dorobku ponad 25 tytułów. Napisała też kilka poradników z dziedziny psychologii, wychowania i zdrowia. Z zamiłowania długodystansowa rowerzystka, ogrodniczka i obserwatorka mruczących, czworonożnych domowników: dawniej Tupeta, Filuta i Burbona, a teraz Bemola i Brysia.Artur Gulewicz urodził się w 1978 roku. Absolwent łódzkiej ASP. Zajmuje się ilustrowaniem i projektowaniem książek. Zaczynał od projektowania podręczników, a dziś skupia się głównie na ilustrowaniu książek dla dzieci, gdyż jak sam mówi, to sprawia mu największą radość i w tym może dać upust wyobraźni. Tworząc ilustracje, miesza różne style. Łączy pastele z akwarelami i zdjęciami, dążąc do uzyskania jak najciekawszego efektu. Współpracuje z czołówką polskich wydawnictw, a także wykonuje projekty dla UNICEF-u.

Kup książkę Wzrok, słuch, smak dają znak, czyli podróż ... Wzrok, słuch, smak dają znak, czyli podróż do świata zmysłów (Nasza Księgarnia) - twarda. Co tam słychać czyli dziwne dźwięki z głębi ciała (Uszkodzona okładka) (Nasza Księgarnia) - twarda.

Autorami książki są Marta Maruszczak, Artur Gulewicz. Należy do gatunków: dla dzieci i młodzieży, edukacja.

POWIĄZANE KSIĄŻKI