Doktor Irka. Wojna, miłość i medycyna

Doktor Irka. Wojna, miłość i medycyna - Katarzyna Droga | Wmfra.org Z przyjemnością przedstawiamy książkę One Day Creatures. Grecy i tajemnica istnienia, autorstwa Mauro Bonazziego. Pobierz książkę One Day Creatures. Grecy i tajemnica istnienia w formacie PDF, TXT, FB2 lub jakimkolwiek innym możliwym formacie wmfra.org.

INFORMACJA

AUTOR
Katarzyna Droga
WYMIAR
9,81 MB
NAZWA PLIKU
Doktor Irka. Wojna, miłość i medycyna.pdf
ISBN
1793551246990

OPIS

Podczas pierwszej sekcji zwłok w podziemnym prosektorium Irka nie myślała ani o okupowanej Warszawie, ani o tym, że ryzykuje życiem, ucząc się w tajnej Akademii Medycznej.Najbardziej na świecie chciała zostać lekarzem. Jednak wojna to nie jest dobry czas na studia.Kiedy Warszawę ogarnie zawierucha Powstania, świeżo zdobyta wiedza medyczna okaże się niezbędna. Studentka medycyny będzie zaszywać rany postrzałowe, wyjmować kule, amputować nogi i patrzeć w oczy setkom umierających. I przekona się, że wojna to nie jest dobry czas na słabość.Wojna to też najgorszy czas na miłość. A ona jak na złość właśnie wtedy uderza najmocniej.Jak być lekarzem w czasie Powstania, gdy pozostaje tylko bezradność?Jak pozwolić sobie na miłość, kiedy świat wokół płonie nienawiścią?Opowieść inspirowana prawdziwą historią doktor Ireny Ćwiertni, napisana na podstawie jej pamiętników z czasów studiów, okupacji i Powstania Warszawskiego.Powyższy opis pochodzi od wydawcy

Wojna, miłość i medycyna - Katarzyna Droga - 15 lipca 2020 r. - znajdź na Allegro.pl Opinie o książce - Doktor Irka.

Młoda Irena Ćwiertnia, zaczynając naukę w tajnej Fachschule doktora Zaorskiego w 1941 roku, nie przypuszczała, że za kilka lat przyjdzie jej stracić przyjaciół ... Doktor Irka : wojna, miłość i medycyna . ISBN 978-83-240-7023-7 (oprawa miękka) : Miejsce wydania Kraków : Wydawnictwo Znak Litera Nova, Rok wydania 2020.

POWIĄZANE KSIĄŻKI