Tak jak księżyc.

Tak jak księżyc. - Weiss Alan | Wmfra.org Przeczytaj książkę One Day Creatures. Grecy i tajemnica istnienia w Twojej przeglądarce. Pobierz książkę One Day Creatures. Grecy i tajemnica istnienia w formacie PDF, TXT, FB2 na Twoim smartfonie. I wiele więcej wmfra.org.

INFORMACJA

AUTOR
Weiss Alan
WYMIAR
11,17 MB
NAZWA PLIKU
Tak jak księżyc..pdf
ISBN
9245231813456

OPIS

„Tak jak księżyc. Poetycki żywot Jerzego Harasymowicza” to biografia narracyjna jednego z najważniejszych (dziś właściwie zapomnianych) liryków wielkiej formacji polskiej poezji, który wszedł na scenę naszej kultury w przełomowym roku 1956. Alan Weiss pieczołowicie, rzetelnie i z dbałością o literackie walory swojej debiutanckiej książki snuje opowieść o pisarzu pogranicza, odkrywającym i jednocześnie konstruującym swoją wielokulturową tożsamość, nie tylko na marginaliach głównego nurtu życia społecznego swojej epoki, lecz także ? pod prąd popularnych tendencji politycznych i artystycznych.Biografia jest bogato udokumentowana materiałami z licznych archiwów instytucjonalnych. Nie mniej istotne okazały się rozmowy przeprowadzone z kilkudziesięcioma osobami związanymi z Jerzym Harasymowiczem. Wszystko to tworzy portret wielokrotny poety zapomnianego, a w najlepszym razie obecnego tylko w kręgach miłośników poezji pejzażowej. W „Tak jak księżyc” weryfikowane są sądy krytyczne, które przylgnęły do twórczości Harasymowicza. Konfrontowane są one z odnalezionymi materiałami i pokazywane na tle historyczno-społecznym drugiej połowy XX wieku.Książka Alana Weissa z uwagą, wnikliwością oraz wigorem przybliża postać i twórczość tego zapomnianego klasyka.

A więc jego średnia prędkość niewiele się różni od prędkości orbitalnej wynoszącej 1,023km/s (3681km/h). Dla zwolenników teorii spiskowych, to co prawda żaden dowód tak jak galeria zdjęć z misji Apollo, ale naukowe implikacje pomiarów są bardzo istotne. Dla przypomnienia, pierwsze geometryczne próby oszacowania odległości Ziemia-Księżyc, choć błędne ze względu na niedoskonałość metod pomiarowych, poczynił Arystarch z Samos już ... Nie będziemy więc wysyłać ludzi na Księżyc tak jak w latach 60.

Poetycki żywot Jerzego Harasymowicza" to biografia narracyjna jednego z najważniejszych (dziś właściwie zapomnianych) liryków wielkiej formacji polskiej poezji, który wszedł na scenę naszej kultury w przełomowym roku 1956. Alan Weiss pie Tak jak księżyc - opis produktu: Tak jak księżyc.Poetycki żywot Jerzego Harasymowicza to biografia narracyjna jednego z najważniejszych (dziś właściwie zapomnianych) liryków wielkiej formacji polskiej poezji, który wszedł na scenę naszej kultury w przełomowym roku 1956. Opis: Tak jak księżyc - Weiss Alan „Tak jak księżyc.

POWIĄZANE KSIĄŻKI