Oko Cadyka / The Eye of the Tzaddik

Oko Cadyka / The Eye of the Tzaddik - Władysław Panas | Wmfra.org Przeczytaj książkę One Day Creatures. Grecy i tajemnica istnienia w Twojej przeglądarce. Pobierz książkę One Day Creatures. Grecy i tajemnica istnienia w formacie PDF, TXT, FB2 na Twoim smartfonie. I wiele więcej wmfra.org.

INFORMACJA

AUTOR
Władysław Panas
WYMIAR
7,73 MB
NAZWA PLIKU
Oko Cadyka / The Eye of the Tzaddik.pdf
ISBN
9938149036878

OPIS

"Oko Cadyka" to metafizyczna podróż po Lublinie. Prof. Władysław Panas widział go jako Miasto - Księgę, podobnie jak Dostojewski Petersburg czy Franz Kafka Pragę. Planował napisać alternatywny przewodnik po Lublinie. Chciał zaprezentować w nim magiczną osobliwość miasta, odsłonić ukrytą aurę i ducha. Widział symbolikę żydowską w kształcie Placu Zamkowego, w liczbie kamienic czy kamiennych gargulcach. Niestety, powstały tylko cztery rozdziały, wątki dzieła. "Oko Cadyka" jest jednym z nich, ale wiodącym, oraz jedynym, który za życia autora ukazała się w wydaniu książkowym.Z okazji 10. rocznicy śmierci autora Warsztaty Kultury w Lublinie przygotowały nowe wydanie "oka Cadyka", z ciekawymi ilustracjami zestawiającymi Lublin dawny i współczesny. W książce znajdziemy reprodukcje miedziorytów Leona Urbańskiego, fotografie Placu Zamkowego i archiwalne zdjęcia dzielnicy żydowskiej. Nowe wydanie uzupełnione jest o angielską wersje językową oraz notę o autorze przygotowana przez Grzegorza Józefczuka, publicystę, redaktora wydawnictw kulturalnych i dyrektora artystycznego Międzynarodowego Festiwalu Brunona Schulza.

Przesłuchaj soundtrack i zobacz teksty oraz tłumaczenia piosenek wraz z teledyskami. Oko Cadyka / The Eye of the Tzaddik. Książka.

Władysław Panas widział go jako Miasto - Księgę, podobnie jak Dostojewski Petersburg czy Franz Kafka Pragę. The eye of the tzaddik. January 2017; Authors: W.

POWIĄZANE KSIĄŻKI