Selekcja genetyczna w prokreacji medycznie wspomaganej. Etyczne i prawne kryteria

Selekcja genetyczna w prokreacji medycznie wspomaganej. Etyczne i prawne kryteria - Marta Soniewicka | Wmfra.org Przeczytaj książkę One Day Creatures. Grecy i tajemnica istnienia w Twojej przeglądarce. Pobierz książkę One Day Creatures. Grecy i tajemnica istnienia w formacie PDF, TXT, FB2 na Twoim smartfonie. I wiele więcej wmfra.org.

INFORMACJA

AUTOR
Marta Soniewicka
WYMIAR
7,19 MB
NAZWA PLIKU
Selekcja genetyczna w prokreacji medycznie wspomaganej. Etyczne i prawne kryteria.pdf
ISBN
6068139346501

OPIS

"Genetyczne ulepszanie w prokreacji medycznie wspomaganej dotyczy realizowania za pomocą decyzji prokreacyjnych opartych na informacjach genetycznych chęci posiadania jak najlepszego potomstwa. Można ten cel realizować albo za pomocą genetycznej selekcji pozytywnej z wykorzystaniem obecnie dostępnej diagnostyki preimplantacyjnej, a w przyszłości za pomocą rozwijających się technik edycji DNA. [...] Genetyczne ulepszanie potomstwa jest obecnie dyskutowane zarówno w literaturze bioetycznej, jak i w publicznych debatach na temat przyszłości ludzkiej prokreacji. Choć w przeciwieństwie do selektywnej prokreacji według kryteriów medycznych ulepszanie genetyczne potomstwa nie jest praktykowane, nieustanny rozwój biotechnologii i nowe metody edycji genomu [...] mogą tę sytuację szybko zmienić. Zjawiska tego nie należy lekceważyć, mimo że pozostaje ono wciąż głównie teorią [...]". z fragmentu publikacji

Można ten cel realizować albo za pomocą ... Selekcja genetyczna w prokreacji medycznie wspomaganej : etyczne i prawne kryteria: alternative title: Genetic selection in medically assisted procreation : ethical and legal criteria. author: Soniewicka Marta : date of publication : 2018: place of publication : name of publisher: z fragmentu publikacji Książka Selekcja genetyczna w prokreacji medycznie wspomaganej Etyczne i prawne kryteria, pochodzi z wydawnictwa Wolters Kluwer.

Księgarnia internetowa dla spragnionych wiedzy. Szybkie wysyłki.

POWIĄZANE KSIĄŻKI