Odmowa dokonania czynności notarialnej i jej zaskarżenie

Odmowa dokonania czynności notarialnej i jej zaskarżenie - Marta Nowocień | Wmfra.org PDF, TXT, FB2. ePUB. MOBI. Książka została napisana w 2021 roku. Poszukaj książki wmfra.org.

INFORMACJA

AUTOR
Marta Nowocień
WYMIAR
9,24 MB
NAZWA PLIKU
Odmowa dokonania czynności notarialnej i jej zaskarżenie.pdf
ISBN
5911615609166

OPIS

Publikacja jest pierwszą na rynku pozycją, w której kompleksowo omówiono instytucję odmowy dokonania czynności notarialnej przez notariusza oraz możliwość jej zaskarżenia. Autorka przedstawia ją z punktu widzenia praktyka, dotykając zagadnień zarówno z obszaru prawa materialnego, jak i procesowego, oraz uwzględniając ostatnie zmiany przepisów ją regulujących.W opracowaniu poruszono problemy wykładni historycznej i zawarto odniesienia do statusu prawnego notariusza jako jednego z podmiotów uczestniczących w postępowaniu. Zażalenie na odmowę dokonania czynności notarialnej porównano z klasycznym zażaleniem ujętym w Kodeksie postępowania cywilnego, analizie zostały również poddane przesłanki postępowania i jego przebieg.Adresaci: Książka jest skierowana do notariuszy, aplikantów notarialnych oraz sędziów rozpatrujących sprawy w omawianym zakresie.

Autorka przedstawia ją z punktu widzenia praktyka ... Kup teraz. Cena 152,18 zł.

⇨ Zobacz i zamów z dostawą już od 5,99 zł Promocje nawet do -50%, kliknij i sprawdź > Odmowa dokonania czynności notarialnej oraz jej zaskarżenie zażaleniem może doprowadzić do wydania istotnego orzeczenia również przez Sąd Najwyższy. Takim przykładem jest uchwała Sądu Najwyższego z dnia 15 grudnia 2017 r. EBOOK Odmowa dokonania czynności notarialnej i jej zaskarżenie - Ceny już od 136,00 zł Porównaj ceny i zobacz opinie w 3 sklepach.

POWIĄZANE KSIĄŻKI