Mediacja w ogólnym postępowaniu administracyjnym

Mediacja w ogólnym postępowaniu administracyjnym - Agnieszka Kocot-Łaszczyca | Wmfra.org Z przyjemnością przedstawiamy książkę One Day Creatures. Grecy i tajemnica istnienia, autorstwa Mauro Bonazziego. Pobierz książkę One Day Creatures. Grecy i tajemnica istnienia w formacie PDF, TXT, FB2 lub jakimkolwiek innym możliwym formacie wmfra.org.

INFORMACJA

AUTOR
Agnieszka Kocot-Łaszczyca
WYMIAR
11,49 MB
NAZWA PLIKU
Mediacja w ogólnym postępowaniu administracyjnym.pdf
ISBN
2901214699390

OPIS

W monografii kompleksowo omówiono instytucję mediacji w sprawach administracyjnych, wprowadzoną do polskiego systemu prawnego w wyniku nowelizacji kodeksu postępowania administracyjnego z 2017 r. (Dz.U. poz. 935). Mediacja podejmowana jest w celu zapewnienia stronie postępowania administracyjnego wpływu na ukształtowanie sposobu rozwiązania (rozstrzygnięcia) sprawy administracyjnej.Publikacja ukazuje istotę mediacji administracyjnej, podkreślając w szczególności: podstawy prawne, cechy konstrukcyjne tego instrumentu, rodzaje mediacji, granice czasowe stosowania mediacji, a także charakter postępowania mediacyjnego.Ponadto autorzy analizują zagadnienia dotyczące:przesłanek dopuszczalności mediacji (przesłanki pozytywnej „charakteru sprawy”, jak i wyodrębnionych przesłanek negatywnych),podmiotów postępowania mediacyjnego,zasad prowadzenia mediacji,dynamiki mediacyjnej orazkosztów postępowania mediacyjnego.Adresaci:Książka przeznaczona jest dla mediatorów, adwokatów, radców prawnych biorących udział w mediacjach sądowoadministracyjnych. Powinna także zainteresować pracowników organów administracji publicznej oraz przedsiębiorców, będących stronami postępowania administracyjnego.

Ministerstwo Przedsiębiorczości i Technologii we współpracy z Centrum Mediacji Gospodarczej przy Krajowej Izbie Radców Prawnych (CMG KIRP) przygotowało podręcznik dla pracowników urzędów państwowych na temat mediacji w postępowaniu administracyjnym. Mediacja w ogólnym postępowaniu administracyjnym (Grzegorz Łaszczyca). ⇨ Zobacz i zamów z dostawą już od 5,99 zł Promocje nawet do -50%, kliknij i sprawdź > W monografii kompleksowo omówiono instytucję mediacji w sprawach administracyjnych, wprowadzoną do polskiego systemu prawnego w wyniku nowelizacji kodeksu postępowania administracyjnego z 2017 r.

935). Mediacja podejmo... Zasadniczy cel i istota mediacji.

POWIĄZANE KSIĄŻKI