Klauzula przeciwko unikaniu opodatkowania

Klauzula przeciwko unikaniu opodatkowania - Jadwiga Glumińska-Pawlic | Wmfra.org PDF, TXT, FB2. ePUB. MOBI. Książka została napisana w 2021 roku. Poszukaj książki wmfra.org.

INFORMACJA

AUTOR
Jadwiga Glumińska-Pawlic
WYMIAR
12,49 MB
NAZWA PLIKU
Klauzula przeciwko unikaniu opodatkowania.pdf
ISBN
3833046159637

OPIS

Publikacja w sposób kompleksowy przedstawia materię związaną z klauzulą przeciwko unikaniu opodatkowania. Autorzy, wybitni specjaliści z zakresu prawa podatkowego i finansowego, omawiają również kwestie, które bezpośrednio i pośrednio odnoszą się do tej problematyki. Pozwala to na spojrzenie na klauzulę w sposób przekrojowy.Z książki dowiesz się m.in.:Jak przeciwdziałać unikaniu opodatkowania, bądź uchylaniu się od opodatkowania? Jakie są różnice między unikaniem a uchylaniem się od opodatkowania? Jaki jest cel powołania Rady do Spraw Przeciwdziałania Unikaniu Opodatkowania i jakie są zasady jej funkcjonowania? Jakie są wady i zalety konstrukcji klauzuli w przypadku unikania opodatkowania? Jak wygląda konstrukcja klauzul wprowadzonych w innych państwach członkowskich Unii Europejskiej?Ponadto w opracowaniu znajdziesz analizę:problematyki związanej z nadużyciem prawa podatkowego w świetle orzecznictwa sądów administracyjnych i sądów unijnych; nadużycia prawa na gruncie podatku od towarów i usług w kontekście orzecznictwa Trybunału Sprawiedliwości Unii Europejskiej; polskiej konstrukcji klauzuli przeciwko unikaniu opodatkowania; analizę zasadności wprowadzenia klauzuli do polskiego systemu podatkowego; rozwiązań dotyczących klauzul prezentowanych w Niemczech, Francji i Wielkiej Brytanii; problematyki holdingów międzynarodowych, które w swoich strategiach podatkowych dopuszczają się nie tylko unikania opodatkowania, ale również uchylania się od opodatkowania; pozaklauzulowych form przeciwdziałania unikaniu opodatkowania; wybranych form przeciwdziałania unikaniu opodatkowania, w tym przepisów regulujących opodatkowanie zagranicznych spółek kontrolowanych (Controlled Foreign Corporation - CFC), regulacje dotyczące cen transferowych oraz konstrukcję art. 199a Ordynacji podatkowej.Adresaci: Publikacja przeznaczona jest przede wszystkim osobom świadczącym usługi doradztwa podatkowego, pracownikom administracji podatkowej, sędziom oraz przedsiębiorcom działającym transgranicznie. Będzie cennym źródłem wiedzy dla przedstawicieli doktryny.

Tematy. Księgowość w Infor.pl to profesjonalny serwis dla księgowych.

klauzuli obejścia prawa podatkowego funkcjonują w polskim systemie podatkowym już ponad 4 lata. Do niedawna Dyrektor Krajowej Informacji Skarbowej wykorzystywał klauzulę dość chętnie, głównie do tego aby odmawiać na jej podstawie wydawania interpretacji indywidualnych. Klauzula przeciwko unikaniu opodatkowania zastopowała kilkusetmilionową optymalizację 10.07.2019 W dniu 8 lipca 2019 roku Naczelny Sąd Administracyjny oddalił skargę kasacyjną od wyroku WSA w Warszawie z dnia 30 maja 2018 roku, sygn.

POWIĄZANE KSIĄŻKI