Ustawa o zwalczaniu nieuczciwej konkurencji. Komentarz

Ustawa o zwalczaniu nieuczciwej konkurencji. Komentarz - Krystyna Szczepanowska-Kozłowska | Wmfra.org Z przyjemnością przedstawiamy książkę One Day Creatures. Grecy i tajemnica istnienia, autorstwa Mauro Bonazziego. Pobierz książkę One Day Creatures. Grecy i tajemnica istnienia w formacie PDF, TXT, FB2 lub jakimkolwiek innym możliwym formacie wmfra.org.

INFORMACJA

AUTOR
Krystyna Szczepanowska-Kozłowska
WYMIAR
6,99 MB
NAZWA PLIKU
Ustawa o zwalczaniu nieuczciwej konkurencji. Komentarz.pdf
ISBN
9230393935588

OPIS

W komentarzu omówiono m.in. najnowsze zmiany do ustawy dotyczące:nowego czynu nieuczciwej konkurencji w postaci przekazania przez wierzyciela informacji gospodarczej do biura informacji gospodarczej z naruszeniem ustawy o udostępnianiu informacji gospodarczych i wymianie danych gospodarczych, przedawnienia roszczeń z tytułu czynów nieuczciwej konkurencjiUwzględniono również inne krajowe akty prawne związane z tym zagadnieniem, w tym ustawę o przeciwdziałaniu nieuczciwym praktykom rynkowym, a także normy prawa międzynarodowego i unijnego. Przedstawiono ponadto występujące w wybranych krajach systemy prawnej ochrony uczestników rynku przed nieuczciwą konkurencją.Autorki książki są praktykami i jednocześnie uznanymi teoretykami prawa.Adresaci: Komentarz został przygotowany z myślą o prawnikach, którzy zajmują się problematyką zwalczania nieuczciwej konkurencji. Ułatwi on także przedsiębiorcom stosowanie obowiązujących standardów.

Komentarz w sposób wyczerpujący wyjaśnia zagadnienia związane z zapobieganiem i zwalczaniem nieuczciwej konkurencji w działalności gospodarczej, w szczególności produkcji przemysłowej i rolnej, budownictwie, handlu i usługach, zarówno w interesie publicznym, jak i przedsiębiorców oraz klientów. 1. Na podstawie art.

o ogłaszaniu aktów normatywnych i niektórych innych aktów prawnych (Dz. U.

POWIĄZANE KSIĄŻKI