Samobójstwo w prawie polskim

Samobójstwo w prawie polskim - Konrad Burdziak | Wmfra.org PDF, TXT, FB2. ePUB. MOBI. Książka została napisana w 2021 roku. Poszukaj książki wmfra.org.

INFORMACJA

AUTOR
Konrad Burdziak
WYMIAR
8,76 MB
NAZWA PLIKU
Samobójstwo w prawie polskim.pdf
ISBN
4726457390193

OPIS

Celem publikacji jest określenie statusu zjawiska samobójstwa na gruncie prawa polskiego, w szczególności prawa konstytucyjnego i karnego (sensu largo). W książce zostały zanalizowane wybrane przepisy ustawy zasadniczej, kodeksu karnego, kodeksu karnego wykonawczego, ustawy o postępowaniu w sprawach nieletnich oraz ustawy o ochronie zdrowia psychicznego. Autor omawia zagadnienie samobójstwa w szerokim kontekście, podejmując próbę utworzenia własnej definicji, a także porównując je do zabójstwa i eutanazji.W książce omówiono m.in. takie kwestie jak:kwalifikacja prawna samobójstwa i nieudzielenia pomocy samobójcy, ochrona życia człowieka a jego autonomia w Konstytucji RP, samobójstwo ze sprowokowanym udziałem policjanta.Adresaci:Książka jest przeznaczona zarówno dla sędziów, prokuratorów, adwokatów i radców prawnych, jak i pracowników naukowych.

Ustawodawca stanowi jednak przepisy mające na celu zmniejszanie skali tego negatywnego zjawiska. Opis: Samobójstwo w prawie polskim - Burdziak Konrad. Celem publikacji jest określenie statusu zjawiska samobójstwa na gruncie prawa polskiego, w szczególności prawa konstytucyjnego i karnego (sensu largo).

Potwierdzono smutną wiadomość, że modelka pochodzenia polskiego zmarła ... Sklep internetowy. Najlepsze produkty w przystępnych cenach kupisz tylko tutaj ! Samobójstwo w prawie obowiązującym na ziemiach polskich do 1932 roku | str.

POWIĄZANE KSIĄŻKI