Rozdzielność majątkowa z wyrównaniem dorobków

Rozdzielność majątkowa z wyrównaniem dorobków - Błażej Bugajski | Wmfra.org Z przyjemnością przedstawiamy książkę One Day Creatures. Grecy i tajemnica istnienia, autorstwa Mauro Bonazziego. Pobierz książkę One Day Creatures. Grecy i tajemnica istnienia w formacie PDF, TXT, FB2 lub jakimkolwiek innym możliwym formacie wmfra.org.

INFORMACJA

AUTOR
Błażej Bugajski
WYMIAR
4,55 MB
NAZWA PLIKU
Rozdzielność majątkowa z wyrównaniem dorobków.pdf
ISBN
7641849210021

OPIS

Publikacja stanowi pierwsze kompleksowe opracowanie problematyki rozdzielności majątkowej z wyrównaniem dorobków w prawie polskim. Obowiązujące przepisy regulujące tę instytucję zostały zilustrowane praktycznymi przykładami obliczeń pozwalającymi na precyzyjne prześledzenie skutków, które wywołuje dla małżonków przyjęcie tego ustroju bez modyfikacji, oraz dostrzeżenie szerokich możliwości dostosowywania jego treści do potrzeb i sytuacji małżonków, w szczególności prowadzących działalność gospodarczą. Publikacja zawiera wzory aktów notarialnych, które ułatwią sporządzenie majątkowej umowy małżeńskiej ustanawiającej rozdzielność majątkową z wyrównaniem dorobków. Są one dostępne w wersji elektronicznej do pobrania ze strony www.rozdzielnosc-majatkowa-wyrownanie-dorobkow-wzory.wolterskluwer.pl po wpisaniu zamieszczonego w książce kodu aktywacyjnego. Wzory można modyfikować i dostosowywać do indywidualnych potrzeb.Adresaci:Książka jest przeznaczona przede wszystkim dla notariuszy, sędziów, adwokatów i radców prawnych. Będzie również źródłem przydatnych informacji dla pracowników naukowych zajmujących się omawianą tematyką. Sprawdź także Kodeks Postępowania Cywilnego KPC oraz nowelizację KPC 2019

Warto wspomnieć, ze w toku prac nad projektem ustawy pojawił się pomysł wprowadzenia tego ustroju jako ustroju ustawowego, jak np. w Niemczech ( Zugewinngemeinschaft ). rozdzielności majątkowej z wyrównaniem dorobków, w rozprawie odwołano się do najaktualniejszych artykułów opublikowanych w piśmiennictwie.

Wśród możliwości, które dostępne są dla przyszłych (lub obecnych) małżonków, znajduje się również rozdzielność majątkowa z wyrównaniem dorobków. Jest to sytuacja, w której w małżeństwie nie ma majątku wspólnego - są jedynie dwa, odrębne majątki osobiste każdego ... Wyrównanie dorobków możliwe także po śmierci małżonka.

POWIĄZANE KSIĄŻKI