Łacińska terminologia prawnicza

Łacińska terminologia prawnicza - Jacek Dmowski | Wmfra.org Przeczytaj książkę One Day Creatures. Grecy i tajemnica istnienia w Twojej przeglądarce. Pobierz książkę One Day Creatures. Grecy i tajemnica istnienia w formacie PDF, TXT, FB2 na Twoim smartfonie. I wiele więcej wmfra.org.

INFORMACJA

AUTOR
Jacek Dmowski
WYMIAR
7,10 MB
NAZWA PLIKU
Łacińska terminologia prawnicza.pdf
ISBN
8359662185432

OPIS

Książka zawiera zbiór sentencji, zwrotów i pojęć łacińskich z zakresu prawa cywilnego, prawa karnego, teorii i filozofii prawa, logiki, retoryki oraz erystyki. Spośród szerokiej gamy łacińskich haseł Autorzy wybrali te, które mają obecnie zastosowanie w obrocie prawnym. Zbiór pojęć i zwrotów łacińskich nie ogranicza się wyłącznie do języka prawnego i prawniczego, lecz zawiera takie hasła, które powinien znać każdy wykształcony humanista. Każda pozycja została przetłumaczona na język polski oraz opatrzona komentarzem i odwołaniami do aktualnie obowiązujących aktów prawnych. Dodatkowym atutem publikacji jest umieszczony na końcu opracowania zarys gramatyki języka łacińskiego, który może okazać się pomocny w stosowaniu zamieszczonych treści w praktyce.Adresaci:Publikacja przeznaczona jest przede wszystkim dla studentów prawa. Może stanowić także cenną pomoc w bieżącej pracy doświadczonych prawników praktyków.

Hóminum causa omne ius constitútum sit. Wszelkie prawo powinno być stanowione ze względu na ludzi.

Zamówienia można składać przez internet. łacińska Terminologia Prawnicza Ignorantia Iuris ... Łacińska terminologia prawnicza i główne sentencje prawa materialnegoRozdział IV.

POWIĄZANE KSIĄŻKI