Wysoki Zamek

Wysoki Zamek - Stanisław Lem | Wmfra.org PDF, TXT, FB2. ePUB. MOBI. Książka została napisana w 2021 roku. Poszukaj książki wmfra.org.

INFORMACJA

AUTOR
Stanisław Lem
WYMIAR
11,46 MB
NAZWA PLIKU
Wysoki Zamek.pdf
ISBN
2004465310845

OPIS

Najbardziej osobista książka Stanisława LemaAutoportret z okresu dzieciństwa i dorastaniaWysoki Zamek powstał w okresie największych triumfów pisarskich Lema jako autora fantastyki, ale do niej nie należy. Jest autoportretem pisarza z okresu dzieciństwa, dociekliwą, nie oszczędzającą siebie, ale też pełną humoru historią o rodzeniu się i kształtowaniu jego osobowości, inteligencji i wyobraźni. Na tle panoramy międzywojennego Lwowa Lem czyni siebie samego bohaterem opowieści o dojrzewaniu - nie mniej atrakcyjnej i pełnej zaskoczeń niż fantastyczne fabuły. Bo też po co zagląda się w dzieciństwo? Najpierw z przyczyn sentymentalnych i dla rekonstrukcji minionego świata. Potem jednak po to, by siebie - dojrzałego - zrozumieć i w centrum panoramy zbudować Wysoki Zamek sensu, pomnik przymierza między dawnymi a nowymi laty.

Wejdź i znajdź to, czego szukasz! Wysoki Zamek w Księgarni Internetowej PWN. ️ Wszystkie książki i multimedia Wysoki Zamek w atrakcyjnych cenach.

Zapraszamy do napisania własnej recenzji, możesz wysłać do nas tekst przez formularz. Powiedz, co sądzisz o tej książce. "Wysoki Zamek" powstał w okresie największych triumfów pisarskich Lema jako autora fantastyki, ale do niej nie należy.

POWIĄZANE KSIĄŻKI