Specustawa mieszkaniowa. Komentarz

Specustawa mieszkaniowa. Komentarz - Artur Kosicki | Wmfra.org Przeczytaj książkę One Day Creatures. Grecy i tajemnica istnienia w Twojej przeglądarce. Pobierz książkę One Day Creatures. Grecy i tajemnica istnienia w formacie PDF, TXT, FB2 na Twoim smartfonie. I wiele więcej wmfra.org.

INFORMACJA

AUTOR
Artur Kosicki
WYMIAR
10,89 MB
NAZWA PLIKU
Specustawa mieszkaniowa. Komentarz.pdf
ISBN
5116340967605

OPIS

Ustawa o ułatwieniach w przygotowaniu i realizacji inwestycji mieszkaniowych oraz inwestycji towarzyszących, tzw. specustawa mieszkaniowa ma na celu:redukcję deficytu mieszkań, ograniczania barier administracyjno-prawnych w zakresie budowy mieszkań dla grup społecznych o umiarkowanych dochodach, doprowadzenie do tego, że warunki mieszkaniowe w Polsce nie będą odstawały ponad przeciętną miarę od tych, które panują w rozwiniętych krajach Unii Europejskiej, znaczące przyspieszenie przygotowania i realizacji inwestycji mieszkaniowych oraz inwestycji towarzyszących, przyjęcie rozwiązań upraszczających i usprawniających procedury administracyjne, wprowadzenie szczególnych zasad lokalizacji tych inwestycji.Autorzy omawiają m.in.:pierwszeństwo inwestycji realizowanych w ramach specustawy, warunki realizacji inwestycji mieszkaniowych na obszarze kolejowym, standardy lokalizacji i realizacji inwestycji mieszkaniowych, obowiązek zapewnienia przez gminę funkcjonowania inwestycji, udzielenie zezwolenia na zakładanie i przeprowadzenie ciągów, przewodów, urządzeń i innych obiektów niezbędnych do korzystania z inwestycji mieszkaniowej lub inwestycji towarzyszącej, odszkodowanie przysługujące od inwestora, postępowanie w sprawie pozwolenia na budowę, żądanie nabycia przez inwestora własności albo użytkowania wieczystego nieruchomości lub jej części, egzekucję obowiązków z decyzji ograniczającej sposób korzystania z nieruchomości oraz z decyzji zastępującej umowę o zajęciu terenu, umowy najmu instytucjonalnego zawarte przed dniem wejścia w życie ustawy.Ustawa jako specregulacja została przyjęta jako szczególny mechanizm, odrębny od rozwiązań standardowo stosowanych w ramach zasad ogólnych (systemowych), i obowiązywać będzie przez 10 lat, czyli do 31.12.2028 r.Adresaci:Książka jest przeznaczona dla samorządów, które wyrażają zgodę na inwestycję mieszkaniową nawet niezgodną z planem miejscowym, a także deweloperów, polityków, nabywców mieszkań, architektów, urbanistów oraz prawników.

specustawa mieszkaniowa ma na celu: - redukcję deficytu mieszkań, - ograniczania barier administracyjno-prawnych w zakresie budowy mieszkań dla grup społecznych o umiarkowanych dochodach, -doprowadzenie do tego, że warunki mieszkaniowe w Polsce nie będą odstawały ponad ... Specustawa mieszkaniowa Komentarz . ⇨ Zobacz i zamów z dostawą już od 5,99 zł Promocje nawet do -50%, kliknij i sprawdź > Specustawa Mieszkaniowa - komentarz .

Komunikat Rady MPOIA RP nr MP 04. Rady Małopolskiej Okręgowej Izby Architektów RP dotyczący tzw.

POWIĄZANE KSIĄŻKI