Życie i śmierć Axela Branda

Życie i śmierć Axela Branda - Marek Romański | Wmfra.org PDF, TXT, FB2. ePUB. MOBI. Książka została napisana w 2021 roku. Poszukaj książki wmfra.org.

INFORMACJA

AUTOR
Marek Romański
WYMIAR
12,66 MB
NAZWA PLIKU
Życie i śmierć Axela Branda.pdf
ISBN
5570783140569

OPIS

Lata 30. XX w., Stany Zjednoczone. Dwaj pijani jegomoście znajdują na Południowych Bulwarach porzucony płaszcz. Jeden z nich zgłasza jego znalezienie do miejscowego komisariatu policji. Policjanci znajdują w płaszczu fragmenty nowel oraz niby testament, w którym właściciel płaszcza zapisuje wszystkie swoje utwory pannie Norze. Nie wiadomo też, czy popełnił on samobójstwo czy został zamordowany; policja jednak zakłada, że właściciel płaszcza nie żyje. Nie jest znane jego imię i nazwisko. Zagadkę pomaga rozwikłać doktor Piotr Vulpius. Pierwsze kroki prowadzą do redakcji Gońca Wieczornego, gdzie zmarły posyłał opowiadania do druku, jednak wszystkie trafiały do kosza. Fragment książki: ???Pokłóciliśmy się, panie komisarzu. Od słowa do słowa, rozeszliśmy się w różne strony. On poszedł do domu z płaszczem, a ja sobie myślę ? czekaj! Takiś ty, to nie będziesz miał ani płaszcza, ani forsy od tandeciarzy z Pekinu... I wolniutko przyszedłem sobie tutaj.Coran pokiwał głową. ???No, to nic tak ważnego. Mogliście to samo powiedzieć panu sierżantowi. ???E, nie! Tylko panu komisarzowi!Kierownik komisariatu namyślał się przez chwilę. ???Powiedzieliście prawdę o tym płaszczu? ???Rzetelną. ???Gdzie znaleźliście ten płaszcz? ???Na Południowych Bulwarach. ???Południowe Bulwary są długie... ???Blisko rzeki, nad tamą, blisko ulicy Szyprów... ???Nad samą rzeką?... ???Pewnie. Miejsce dość puste i odludne. ???Dobrze zatem. Sierżant spisze z wami protokół.

... Życie i śmierć Axela Branda. Stary polski kryminał.

Pierwsze kroki prowadzą do redakcji Gońca Wieczornego, gdzie zmarły posyłał opowiadania do druku, jednak wszystkie trafiały do kosza. ... Życie i śmierć Axela Branda.

POWIĄZANE KSIĄŻKI