Dziadki i dziatki czyli o słowach starych i nowych

Dziadki i dziatki czyli o słowach starych i nowych - Agnieszka Frączek | Wmfra.org PDF, TXT, FB2. ePUB. MOBI. Książka została napisana w 2021 roku. Poszukaj książki wmfra.org.

INFORMACJA

AUTOR
Agnieszka Frączek
WYMIAR
11,9 MB
NAZWA PLIKU
Dziadki i dziatki czyli o słowach starych i nowych.pdf
ISBN
7818639053068

OPIS

Najnowsza książka Agnieszki Frączek to fascynująca i zabawna zarazem opowieść o słowach starych, już nieco zapomnianych oraz całkiem nowych, które są w naszym języku od niedawna. Mamy więc tu kałamarz, na wyprzódki czy trotuar, a także mejl, esemes czy dron. Każdemu słowu poświęcony jest pomysłowy wiersz, który z powodzeniem może być też wykorzystany jako dyktando („Zawżdy kiedy wzdłuż i wszerz orzesz rolę, klnąc: – Ożeż!…”). Autorka, laureatka nagrody Ambasador Polszczyzny Literatury Dziecięcej i Młodzieżowej 2019, z maestrią wprowadza nas w tajniki polskiego słownictwa, po raz kolejny dostarczając nam wszystkim (nie tylko tym najmłodszym…) mądrej rozrywki i radości obcowania z językiem.prof. dr hab. Katarzyna Kłosińskaprzewodnicząca Rady Języka Polskiego

Opowiada przede wszystkim o młodości Julka, o jego dziecięcych zabawach i chłopięcych... Najnowsza książka Agnieszki Frączek to fascynująca i zabawna zarazem opowieść o słowach starych, już nieco zapomnianych oraz całkiem nowych, które są w naszym języku od niedawna. Mamy więc tu kałamarz, na wyprzódki czy trotuar, a także mejl, esemes czy dron. MT Shop.

Všechny formáty knih jsou vhodné pro mobilní zařízení. Najnowsza książka Agnieszki Frączek to fascynująca i zabawna zarazem opowieść o słowach starych, już nieco zapomnianych oraz całkiem nowych, które są w naszym języku od niedawna. Mamy więc tu kałamarz, na wyprzódki czy trotuar , a także mejl, esemes czy dron . Słowa pozwalają nam nie tylko rozmawiać i wyrażać emocje, ale są też podstawowymi „cegiełkami", z których budujemy dłuższe lub krótsze zdania Na pytania te w nietypowej, bo wierszowanej formie, odpowiada Agnieszka Frączek w publikacji Dziadki i dziatki, czyli o słowach starych i nowych. Książki dla dzieci.

POWIĄZANE KSIĄŻKI