Trainspotting

Trainspotting - Irvine Welsh | Wmfra.org Z przyjemnością przedstawiamy książkę One Day Creatures. Grecy i tajemnica istnienia, autorstwa Mauro Bonazziego. Pobierz książkę One Day Creatures. Grecy i tajemnica istnienia w formacie PDF, TXT, FB2 lub jakimkolwiek innym możliwym formacie wmfra.org.

INFORMACJA

AUTOR
Irvine Welsh
WYMIAR
9,19 MB
NAZWA PLIKU
Trainspotting.pdf
ISBN
3687884287250

OPIS

„Trainspotting” to dziś powieść już niemal kultowa. Ten literacki debiut Irvine'a Welsha sprzedał się na Wyspach Brytyjskich w blisko milionowym nakładzie, doczekał się przekładów na kilkanaści języków i wreszcie został sfilmowany przez Danny'ego Boyle'a. Irvine Welsh (u. 1958) to w tej chwili jeden z najpopularniejszych angielskich, a właściwie – co sam zaznacza – szkockich, choć obecnie autor mieszka w Irlandii. Ale tę szkockość widać w jego powieściach, ich akcja toczy się w Edynburgu (najczęściej) i to stamtąd pochodzi sam Welsh i bohaterowie jego książek, w tym także oczywiście także powieści Trainspotting, która jest portretem grupy przyjaciół, młodych ludzi, ćpunów, świrów, a przy tym ludzi wrażliwych i na swój specyficzny sposób inteligentnych. Zarzucano Welshowi, że gloryfikuje narkomanię. Istotnie, główny bohater powieści Mark Renton wychwala heroinowego kopa pod niebiosa, a autor wydaje się patrzyć na świat oczami swoich bohaterów i opisywać go ich językiem. Ale przecież Welsh pokazuje także koszmarne strony narkotykowego uzależnienia, a to że stroni od taniej dydaktyki to tylko zaleta.

Wyjeżdża do rodzinnego miasteczka, zakochuje się w dziewczynie, i ... Kup trainspotting w kategorii Filmy do kupienia taniej na Allegro.pl - Najlepsze oferty na największej platformie handlowej. Zobacz sam! Trainspotting is as close to what some might say is a realistic portrayal of hard drug use with a few fantastical elements thrown in by director Danny Boyle and writer John Hodge to heighten the ... trainspotting - tłumaczenie na polski oraz definicja.

The practice and name of trainspotting had ... Zobacz program tv dla T2: Trainspotting. Oglądaj online ulubione filmy. Trainspotting is an extraordinarily well crafted film in terms of the various elements of film technique- lighting, sound, acting, screenplay, dialogue, color, composition, camera and editing.

POWIĄZANE KSIĄŻKI