Rozwój regionalnych portów lotniczych w Polsce

Rozwój regionalnych portów lotniczych w Polsce - Bogusław Węgliński | Wmfra.org Przeczytaj książkę One Day Creatures. Grecy i tajemnica istnienia w Twojej przeglądarce. Pobierz książkę One Day Creatures. Grecy i tajemnica istnienia w formacie PDF, TXT, FB2 na Twoim smartfonie. I wiele więcej wmfra.org.

INFORMACJA

AUTOR
Bogusław Węgliński
WYMIAR
11,63 MB
NAZWA PLIKU
Rozwój regionalnych portów lotniczych w Polsce.pdf
ISBN
4349739461439

OPIS

Wpływ na gospodarkę i bezpieczeństwo społeczne oraz regionalneAutorzy książki opisali najważniejsze fakty z rozwoju regionalnych portów lotniczych, traktując wzrost jako jeden z elementów dojrzewania systemu lotnictwa cywilnego w Polsce. Nie postrzegają oni jednak tego procesu jedynie w kontekście systemu transportowego. Przyjęta przez nich hipoteza badawcza zakłada, że rozwój lotnisk regionalnych wpływa na lokalne gospodarki, jak również można go uznać za znaczący czynnik określający regionalne bezpieczeństwo społeczne.

Wiele z nich posiada w swojej ofercie własne połączenia zagraniczne i korzystają z tanich linii lotniczych takich jak Ryanair, Wizz Air czy innych. Infrastruktura lotnicza w Polsce wymaga inwestycji i zmian prawnych. Bogusław Mazur 27 lutego 2020.

Obsługują one trzy grupy połączeń: rozkładowe loty krajowe - przede wszystkim łączące Warszawę z niektórymi miastami Polski; Największy rozwój portów regionalnych nastąpił w największych nowych państwach UE - w Polsce i Rumunii. Szczególny rozwój nastąpił w portach w Krakowie, Gdańsku, Katowicach, Wrocławiu, Cluj-Napoca, Timişoarze i Iaşi.

POWIĄZANE KSIĄŻKI