Nowy wspaniały świat (książka audio)

Nowy wspaniały świat (książka audio) - Aldous Huxley | Wmfra.org Z przyjemnością przedstawiamy książkę One Day Creatures. Grecy i tajemnica istnienia, autorstwa Mauro Bonazziego. Pobierz książkę One Day Creatures. Grecy i tajemnica istnienia w formacie PDF, TXT, FB2 lub jakimkolwiek innym możliwym formacie wmfra.org.

INFORMACJA

AUTOR
Aldous Huxley
WYMIAR
12,60 MB
NAZWA PLIKU
Nowy wspaniały świat (książka audio).pdf
ISBN
9095830350130

OPIS

"Nowy wspaniały świat" to jedna z najsłynniejszych antyutopii w literaturze XX wieku. Przedstawiona w powieści Huxleya wizja przyszłego społeczeństwa, które osiągnęło stan całkowitego zorganizowania i zrealizowało ideał powszechnej szczęśliwości, jest wizją przerażającą. W roku 2541 (czyli w 632 roku nowej „ery Forda”) obywatele Republiki świata powstają w rezultacie sztucznego zapłodnienia i klonowania. Od niemowlęcia poddawani są wszechstronnemu psychologicznemu i biologicznemu warunkowaniu - po to, by w wieku dojrzałym stać się cząstkami kastowej społeczności, złożonej z pozbawionych wyższych uczuć ludzkich automatów. Czy ten „wspaniały świat”, w którym dominują seks, prymitywne rozrywki, narkotyk soma, jest tylko zrodzoną w wyobraźni pisarza fantasmagorią?...

Powinniśmy mieć ją zawsze w pamięci, gdy słyszymy o utylitaryzmie i przydatności dla społeczeństwa. Przerażające jest to, że umiem wyobrazić sobie takie sytuacje w realnym świecie.

Nowości, Bestsellery i Zapowiedzi. Sprawdź i Kup Teraz! Książka Nowy wspaniały świat autorstwa Huxley Aldous , dostępna w Sklepie EMPIK.COM w cenie 20,49 zł .

POWIĄZANE KSIĄŻKI