Leksykon dzikich kobiet

Leksykon dzikich kobiet - Anna Lewicka | Wmfra.org PDF, TXT, FB2. ePUB. MOBI. Książka została napisana w 2021 roku. Poszukaj książki wmfra.org.

INFORMACJA

AUTOR
Anna Lewicka
WYMIAR
4,30 MB
NAZWA PLIKU
Leksykon dzikich kobiet.pdf
ISBN
9093989275092

OPIS

Niniejszy leksykon poświęcony jest znanym z mitów, legend i baśni postaciom kobiecym przeistaczającym się w zwierzęta. Anna Lewicka, przeprowadzając czytelnika po różnych zakątkach świata – od Kraju Kwitnącej Wiśni przez Wyspy Brytyjskie do lasów Amazonii – snuje opowieści o czterdziestu kobietach i ich niezwykłych zdolnościach. Niektóre opisywane postacie potrafią samoistnie zamienić się w zwierzę, inne z kolei przechodzą transformację wskutek czyjejś ingerencji. Każda przemiana służy jednak jakiemuś celowi – poszukiwaniu pomocy, oszukiwaniu ludzi, schwytaniu ofiary czy odpokutowaniu za grzechy. Tytułowe dzikie kobiety, wspaniale zilustrowane przez Klaudię Migacz, ożywają na kartach książki, prezentując formy, jakie przybierają w wierzeniach niemal całego świata. Będzie to wspaniała lektura dla wszystkich miłośników mitologii, nie tylko słowiańskiej.

Data zakończenia 2020-10-28 - cena 31,84 zł Dzikie Kobiety. 5,570 likes · 3 talking about this.

5,570 likes · 3 talking about this. Książka "Leksykon Dzikich Kobiet" to zbiór fascynujących legend, mitów i baśni z całego świata, mówiących o kobietach zdolnych zmieniać się w... Informacje o LEKSYKON DZIKICH KOBIET - 9717195692 w archiwum Allegro.

POWIĄZANE KSIĄŻKI