Honor. Opowieść ojca, który zabił własną córkę

Honor. Opowieść ojca, który zabił własną córkę - Lene Wold | Wmfra.org PDF, TXT, FB2. ePUB. MOBI. Książka została napisana w 2021 roku. Poszukaj książki wmfra.org.

INFORMACJA

AUTOR
Lene Wold
WYMIAR
9,50 MB
NAZWA PLIKU
Honor. Opowieść ojca, który zabił własną córkę.pdf
ISBN
7976642104910

OPIS

Prawo obowiązujące w Jordanii bywa bezwzględne wobec kobiet, a surowa obyczajowość sprawia, że w rolę sędziów nierzadko wcielają się bliscy. Nic dziwnego, skoro seks przedmałżeński sprowadza hańbę na całą rodzinę kobiety, która dopuściła się nierządu. Jedynym sposobem na przywrócenie utraconego honoru jest zabicie cudzołożnicy – matki, siostry, córki. Dotyczy to nie tylko związków przedmałżeńskich, ale również gwałtów czy relacji homoseksualnych. A jeśli kobieta, która czuje się zagrożona, zwróci się do służb publicznych po pomoc, najprawdopodobniej „dla ochrony” trafi do więzienia, zaś oprawcy pozostaną bezkarni.Norweska dziennikarka Lene Wold na przykładzie historii Rahmana, Aiszy i Aminy próbuje zrozumieć, co kieruje Jordańczykami, którzy w XXI wieku wciąż kultywują krwawą tradycję honorowych zabójstw. Starszą córkę ojciec zamordował z powodu jej związku z kobietą, młodsza miała zginąć za ukrywanie prawdy o siostrze i tylko cudem uniknęła śmierci. Autorka z niezwykłą otwartością, bez krzywdzących stereotypów wysłuchuje zarówno sprawcy, jak i siostry ofiary. Narażając życie, poszukuje odpowiedzi na pytanie: co kieruje ojcem, który zabija ukochane dzieci?

Honor. Opowieść człowieka, który zabił własną córkę to wstrząsająca historia.

Dziennikarka z Norwegii, Lene Wold, stara się w swym reportażu zrozumieć oraz przekazać innym, co tak naprawdę sprawia, że w XXI wieku w Jordanii nadal pielęgnuje ... Opowieść ojca, który zabił własną córkę ; Skip to the end of the images gallery. ...

POWIĄZANE KSIĄŻKI